اخبار

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان برگزار گردید.

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان برگزار گردید.
صبح روز دوشنبه، هجدهم دی ماه، به ریاست مهندس سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و با حضور آقای نعمتی سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام، مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و مدیران بانک های عامل و دستگاه های اقتصادی و اجرایی استان، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در محل سالن جلسات شهید رجایی استانداری برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس سلیمانی دشتکی اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری باید با دقت نظر آمار مورد نیاز را در سامانه‌های پیش‌بینی شده مانند: «رصد» وارد کنند.

وی بر توجیه دستگاه‌ های اداری و شرکت‌های مادر استان برای استقبال از طرح کارورزی تاکید و تصریح کرد: مدیران در ارائه‌ آمار، دقت لازم را داشته باشند و بر اساس منابع موثق آمار ارائه کنند، تا مبادا آماری بر خلاف واقع اعلام شود.

مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم این نشست، تعهد دستگاه های دولتی برای ایجاد ده هزار شغل است که تاکنون 7748 شغل در سامانه رصد ثبت شده است.

وی در ادامه، عملکرد دستگاه های اجرایی استان در راستای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی سال 96( تسهیلات قرض الحسنه تبصره 16 قانون بودجه سال 96) اداره کل کمیته امداد، بهزیستی و صندوق کارآفرینی امید را تشریح کرد.

 مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، گفت: 513 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان در طرح کارورزی مشغول به کار شدن.

وی ادامه داد: سهم استان ایلام در طرح کارورزی، سه هزار و700 نفر است که تاکنون در سامانه کارورزی 13 هزار و 360 نفر ثبت نام کرده اند و بر اساس بررسی های انجام گرفته، 6 هزار و 594 نفر از این تعداد واجد شرایط بودند و هم چنین 318 واحد پذیرنده نیز در سامانه برای جذب این افراد اعلام آمادگی کردند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، گفت: بر اساس پیگیری ها، 108 مجوز صادر شده که تاکنون 518 نفر از این افراد موفق به انعقاد قرارداد شده اند که 401 نفر آن ها مربوط به جهاد کشاورزی استان است.
وی ادامه داد : طرح کارورزی از برنامه های جدید دولت به منظور ایجاد اشتغال است که سهمیه ای نیز در این خصوص به استان ایلام اختصاص یافته که امیدواریم با همراهی مجریان واحدهای تولیدی و بنگاه های بزرگ و کوچک استان در بخش های مختلف: صنعت، خدمات و کشاورزی بتوانیم به اهداف آن دست یابیم.

در این کارگروه، دکتر تاجری سرمایه‌گذار شرکت سازه‌های خدماتی یونا برای سرمایه‌گذاری در استان اعلام آمادگی کرد و گفت: در هر سازه حداقل برای 10 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

۱۸ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید