اخبار

جلسه کمیته استانی طرح روستا تعاون با حضور دکتر پاپلی یزدی مشاور معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ایلام برگزار گردید.

جلسه کمیته استانی طرح روستا تعاون با حضور دکتر پاپلی یزدی مشاور معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ایلام برگزار گردید.
صبح روز سه شنبه پنجم دی ماه، با حضور دکتر پاپلی یزدی مشاور معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و برخی از مدیران دستگاه های اجرایی، جلسه کمیته استانی طرح روستا تعاون در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، دکتر پاپلی یزدی گفت: طرح روستا تعاون، در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حمایت از تولید و اشتغال و در راستای پیاده‌سازی برنامه اشتغال فراگیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانایی‌های اجرایی بخش تعاون در روستاها اجرا می‌شود.
وی بیان کرد: اجرای این طرح، نقش موثری در توسعه و توانمندسازی تعاونی‌های روستایی، رونق اقتصادی، مشارکت سازمان‌یافته و کارآفرینی اقتصادی روستاییان در قالب مشارکت گروهی دارد.
دکتر پاپلی یزدی ادامه داد: این طرح در روستاهایی قابلیت اجرا دارد که با شاخص‌ها و معیارهای تعیین روستاهای مورد حمایت و مشمول اجرای ماده 27 قانون برنامه مورد تایید مراجع ذیربط قرار گیرد و دارای مشخصاتی از قبیل: داشتن بیش از 50 خانوار ساکن، نرخ اشتغال معکوس، طرح هادی اجرا شده و مهاجرفرستی پایین و ضریب مشارکت‌پذیری بالا باشد.
وی گفت: موضوع فعالیت در این طرح در بخش تولید، تامین نیاز مشاغل، تامین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی است.

مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، در ابتدای این جلسه، هدف از اجرای طرح روستا تعاون را توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها عنوان کرد و گفت: فعالیت های توسعه ای روستا بر مبنای بهره گیری از استعدادها و ظرفیت های موجود در روستا و یا عضویت ساکنان روستایی دنبال می شود .
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، اضافه کرد: سهم امسال اجرای طرح روستا تعاون در کشور، یک هزار و 947 روستا است که از این تعداد، سهم ایلام، 36روستا در نظر گرفته شده است که سهم مرحله اول در استان ایلام، 18 روستا و مرحله دوم نیز 18 روستا می باشد.

۵ دی ۱۳۹۶ ۱۷:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید