اخبار

به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی: دوره آموزش و توانمندسازی دفاتر کاریابی های غیردولتی در استان ایلام برگزار گردید.

به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی: دوره آموزش و توانمندسازی دفاتر کاریابی های غیردولتی در استان ایلام برگزار گردید.
صبح روز چهارشنبه، یکم آذرماه، به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی با حضور مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مدیران و کارشناسان حوزه اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مهندس پویا کارگزار توسعه اشتغال استان، مدیران و کارشناسان موسسات کاریابی غیردولتی استان، دوره آموزش و توانمندسازی دفاتر کاریابی های غیردولتی استان ایلام در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس شیرخانی، در این دوره آموزشی اظهار داشت: مردم و افکار عمومی باید ردپای خدمات و عملکرد ما را لمس و تحلیل کنند تا به لحاظ وجدانی به اهدافی که به آن قائل هستیم، برسیم.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، افزود: در حال حاضر، در کشور و استان در حوزه اشتغال در سه بخش: اشتغال فراگیر، مشاغل خانگی و توسعه کسب و کار روستایی، تسهیلات خوبی در نظر گرفته شده که امیدواریم به گونه ای عمل شود تا این تسهیلات در مسیر خودش قرار گیرد.

وی گفت: ما می خواهیم، یک فعالیت اثربخش و جمعی انجام دهیم. لذا این تسهیلات باید به گونه ای هدایت شوند که آثار مثبت آن در جامعه مشخص گردد.

مهندس شیرخانی، ضمن اهمیت دانستن نقش دستگاه های دولتی در بهبود فضای کسب و کار و توسعه کار آفرینی، اظهار داشت: کارشناسان صدور مجوز دستگاه ها، نقش علمی در کمک به کارآفرینی دارند زیرا اولین مرحله ارتباط کارآفرینان در تبدیل کارآفرینی به محصول یا خدمت این دستگاه ها هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود مراکز مشاوره کار آفرینی در استان به استفاده متقاضیان طرح های کسب و کار و سرمایه گذاران از توانمندی این مراکز تاکید نمود.

مهندس خانمحمدیان معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، در ابتدای این دوره آموزشی به تشریح؛ طرح اشتغال فراگیر، طرح مشاغل خانگی و شیوه پرداخت تسهیلات از طریق واگذاری وظایف به کاریابی های غیردولتی، طرح اشتغال روستایی، طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و بررسی مشکلات فراروی آن پرداخت.

در ادامه مهندس پویا، توضیحاتی در خصوص طرح تکاپو ارائه کرد و به انجام مطالعه دینامیک اشتغال استان و مشخص شدن 10 رسته منتخب اشتغالزای استان اشاره کرد و خواستار راهنمایی و هدایت متقاضیان به سمت ایجاد کسب و کار یا توسعه کسب و کار در این رسته های منتخب شدند.

مهندس پویا از آمادگی دبیرخانه تکاپو استان، جهت مشاوره و راهنمایی متقاضیان را اعلام کرد.

۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید