اخبار

نواختن زنگ کارآفرینی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی توسط مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در هنرستان شهید سید احمد خمینی(ره) ایلام

نواختن زنگ کارآفرینی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی توسط مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در هنرستان شهید سید احمد خمینی(ره) ایلام
صبح روز دوشنبه، بیست و نهم آبان ماه، به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی، با حضور مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و آقای بیرانوند مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام، زنگ کارآفرینی در هنرستان شهید سید احمد خمینی(ره) ایلام نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، در این مراسم گفت: با عنایت به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر این که کارآفرینی نوعی عبادت و ارزش آفرینی است اظهار کرد: در دین مبین اسلام به کار و تلاش توجه‌ای ویژه شده و کار مایه حیات آدمی است که سعادت دنیا و آخرت را در بر می گیرد.

وی افزود: بر همین اساس، کارآفرینی، عامل تغییر و ارزش ها است. لذا این مسئله مستلزم آموزش و کسب مهارت های جدید به منظور ایجاد اشتغال، رفع بیکاری و نیازمندی‌های افراد می باشد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، اظهار داشت: امروزه دنیای توسعه یافته، بر این باور است که دانش یا مهارتی می تواند مخاطب کسب کند که منشاء تولید ثروت، سرمایه و ارزش آفرینی در جامعه باشد و نظام های آموزشی فعال و پویا توسعه یافته به این باور رسیده اند.

وی گفت: نظام آموزشی ما باید با بهره گیری از تجارب آموزشی کشورهای موفق، مسیری را طی کند که خروجی آن منجر به تولید و سرمایه شود و این میسر نمی گردد مگر با آموزش و تغییر در نگرش ها و رفتارها.

مهندس شیرخانی، با اشاره به تغییرات رفتار از طریق آموزش گفت: بایستی تغییرات، مکمل دانش و مهارت ها باشند تا تاثیرگذاری بیشتری در میان جامعه هدف داشته باشد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، اظهار داشت: تلاش های نظام آموزشی کشور در شرایط کنون با نگاه تربیت فارغ التحصیلان کارآفرین می تواند به بهبود فضای کسب و کار کمک کند.

۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید