اخبار

حضور دکتر محسنی بندپی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری

حضور دکتر محسنی بندپی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری
دکتر بندپی در ادامه سفر به استان ایلام به شهرستان مهران عزیمت و در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیمای استانی ایلام حضور یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، دکتر انوشیروان محسنی بندپی عصر روز سه شنبه شانزدهم آبان ماه در این برنامه، گزارشی از روند اقدام انجام گرفته این سازمان در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه ارائه کرد.
وی هم چنین روند خدمات رسانی سازمان بهزیستی به عموم مردم به ویژه زائران معلول و سالمند جامعه هدف را تشریح کرد.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی 15موکب این سازمان در مرزهای سه گانه کشور در ایام اربعین امسال خبر داد و گفت: این تعداد موکب با هدف خدمات رسانی به زائران اباعبدالله(ع) و به ویژه زائران توانخواه و سالمند در مرزهای: مهران، شلمچه و چزابه راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: در این موکب ها خدمات رسانی توسط ادارات بهزیستی کشور به عموم زائران اربعین حسینی و به صورت ویژه به جامعه هدف بهزیستی ارایه می شود.
وی با بیان این که از این تعداد، 11موکب در استان ایلام دایر شده اند، گفت: در این موکب ها، خدمات تخصصی توانبخشی شامل: توزیع واکر، سمعک، عصا، تعمیر ویلچر و غیره به زائران اربعین حسینی ارایه می شود.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور هم چنین با اشاره به مسئولیت اداره کل بهزیستی استان ایلام برای ساماندهی زائران گمشده در مرز مهران گفت: در این ستاد سال گذشته 200 زائر ساماندهی شدند و امسال نیز این خدمت در حال انجام است.
وی هم چنین با اشاره به خدمات دهی این سازمان به جامعه هدف گفت: توسعه برنامه های اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار در دستور کار این سازمان قرار دارد.
وی اظهار کرد: این سازمان درصدد است تا زمینه زندگی توام با عزت برای زنان سرپرست خانوار فراهم تا با فراهم آوردن زمینه توانمندسازی آنها از چتر حمایتی بهزیستی خارج شوند.
وی طرح خدمات مالی خرد را یکی از تجربه های موفق این سازمان عنوان کرد که در دو استان: ایلام و کردستان اجرا و دستاوردهای مطلوبی به دنبال داشت.

 

۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید