اخبار

خانوارهای دو معلول به بالا در ایلام زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار می گیرند

خانوارهای دو معلول به بالا در ایلام زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار می گیرند
دکتر محسنی بندپی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تمامی خانوارهای دارای دو معلول به بالا در این استان که پشت نوبت حمایت بهزیستی هستند، زیر پوشش خدمات قرار می گیرند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، دکتر محسنی بندپی روز سه شنبه شانزدهم آبان ماه در دیدار با مهندس سلیمانی استاندار ایلام افزود: علاوه بر این تمامی خانواده های ایلامی که 2 معلول به بالا دارند، از طریق بهزیستی صاحب مسکن خواهند شد.
وی ادامه داد: هم چنین جهیزیه 700 مددجوی بهزیستی استان ایلام که پشت نوبت دریافت این کمک هزینه هستند تا خردادماه سال 97 تامین خواهد شد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور، کمک یک میلیارد ریالی برای تجهیز مهدهای کودک روستاهای با جمعیت 300 خانوار به بالای استان ایلام را از دیگر حمایت های بهزیستی کشور از استان ایلام در این سفر بر شمرد.
محسنی بندپی یادآور شد: همچنین با هدف کاهش نرخ طلاق و استحکام خانواده ها با اجباری شدن آموزش های پیش از ازدواج در استان ایلام 50درصد هزینه ارائه این آموزش ها از طریق بهزیستی تامین و مابقی زوج ها باید پرداخت کنند.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: در صورتیکه زوج ها مددجوی بهزیستی باشند این هزینه از سوی بهزیستی تقبل و برای آنها به صورت رایگان خواهد بود.
محسنی بندپی همچنین حمایت بهزیستی کشور برای انجام آزمایش های ژنتیک در استان ایلام و حمایت مالی بهزیستی کشور برای پوشش هرچه بیشتر طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان ایلام را از دیگر حمایت های بهزیستی کشور در این سفر برای استان ایلام عنوان کرد.
وی با بیان اینکه تنبلی چشم مهم ترین عامل کم بینایی و نابینایی افراد زیر 20 سال است افزود: پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان ایلام 85 درصد است که با حمایت مالی این سازمان به بالای 95 درصد در سال جاری خواهد رسید.
استاندار ایلام نیز در این دیدار بر به کارگیری ظرفیت افراد خیر و نیکوکار برای توسعه خدمات دهی به مددجویان بهزیستی تاکید کرد
مهندس سلیمانی دشتکی بیان کرد: با توجه به محدود بودن اعتبارهای دولتی باید از مشارکت افراد خیر استفاده تا زمینه ارایه خدمات هرچه مطلوب تر به مددجویان و افراد نیازمند فراهم شود.
وی با اشاره به آغاز عملیات احداث مرکز جامع آسیب دیدگان اجتماعی در استان با اعتبار 18 میلیارد ریال در سال جاری گفت: استانداری ایلام برای تجهیز این مرکز همکاری لازم را خواهد داشت.

استاندار ایلام با اشاره به پشت نوبت بودن سه هزار مددجوی بهزیستی ایلام برای حمایت گفت: اگر چه بهزیستی کشور قول مساعد برای پوشش خانوارهای دارای 2 معلول به بالا را داده ولی مابقی مددجویان از کمک ها و حمایت های موردی تا زمان زیر پوشش قرار گرفتن برخوردار می شوند.
مهندس سلیمانی دشتکی با اشاره به مشکلات اقتصادی و فقر و بیکاری استان گفت: این در حالی است که ایلام 11 درصد ذخایر گاز و چهار درصد ذخائر نفت کشور را داراست.
استاندار ایلام هم چنین به وضعیت پرداخت یارانه ها اشاره کرد و گفت: یارانه ها باید به افراد نیازمند و مستحق واقعی توزیع شود در حالی که روند کنونی چنین نیست، تقسیم مساوی امکانات بین مردم عین بی عدالتی است چرا که تقسیم امکانات در یک جامعه باید بر اساس نیاز باشد.
مهندس قیصربیگی مدیر کل بهزیستی استان ایلام نیز در این دیدار با اشاره به پوشش 25 هزار مددجوی از طریق این اداره کل در استان گفت: این افراد در حوزه های توانبخشی و امور اجتماعی از خدمات مستمر و غیر مستمر بهزیستی برخوردارند.

فرهاد قیصربیگی بیان کرد: اکنون سه هزار مددجو به علت محدودیت های اعتباری پشت نوبت دریافت خدمات این سازمان قرار دارند.
وی اظهار کرد: اگرچه تشکیل پرونده این مددجویان که شامل توانخواهان و زنان سرپرست خانوار هستند انجام گرفته ولی هنوز به علت کمبود اعتبار مجوز برقراری مستمری آنها صادر نشده است.
مدیرکل بهزیستی ایلام به وضعیت مشارکت های مردمی این اداره کل اشاره کرد و گفت: مهم ترین کمک مردمی به بهزیستی بیش از 12 میلیارد ریال بوده که توسط یک فرد خیر برای ساخت و تجهیز شیرخوارگاه اهدا شده است.
مهندس قیصربیگی بر ضرورت تامین اعتبار برای راه اندازی و ایجاد 2 مرکز فرهنگی برای استفاده فرزندان مددجویان زیر پوشش تاکید کرد..
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و هیات همراه به منظور بازدید از مرز مهران و روند خدمات رسانی بهزیستی ایلام به زائران امروز به استان ایلام سفر کرده است.

 

۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید