اخبار

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام برگزار گردید.

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام برگزار گردید.
عصر روز سه شنبه، نهم آبان ماه، کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام، به ریاست مهندس سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و با حضور آقای نعمتی سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام، مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و مدیران بانک های عامل و دستگاه های اقتصادی و اجرایی استان، در محل سالن جلسات شهید رجایی استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، استاندار ایلام گفت: سهم استان ایلام از اعتبارات کشور، سه و نیم درصد است که تا کنون بیش از یک هزار میلیارد ریال آن ابلاغ شده است.
مهندس قاسم سلیمانی دشتکی اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم این نشست، تعهد دستگاه های دولتی برای ایجاد ده هزار شغل است و با ثبت در سامانه رصد، شغل واقعی ایجاد کنند و  هم چنین در مشاغل بخش خصوصی از جمله: صنعت، کشاورزی، گردشگری و سایر واحدهای خدماتی و تولیدی نیز اشتغالزایی کنند.
وی با بیان این که تا کنون عملکرد، دو هزار نفر در سامانه رصد ثبت شده، افزود: این عدد بسیار ناچیز است و شاید یکی از دلایل آن، عدم ثبت عملکرد دستگاه ها و دیگری ایجاد نشدن اشتغال است که برای رفع این شبهات دستگاه ها موظفند تا پایان آبان ماه جاری عملکرد خود را در سامانه رصد ثبت کنند.
مهندس سلیمانی دشتکی یاد آور شد: طبق تبصره 16 قانون بودجه سال 96، دستگاه های امدادرسان کمیته امداد امام ( ره) و سازمان بهزیستی نیز باید ظرف مدت تعیین شده مبالغ عملکردی و مدت کار خود را هماهنگ کرده و عدد تسهیلات خود را به نرم متناسب برسانند.
استاندار ایلام با بیان این که اعتبارات در نظر گرفته شده بسیار مناسب و کمک فراوانی به درآمد خانوارها می کند، گفت: مجموعه سازمان بهزیستی، کمیته امداد و استانداری موظفند تا پایان آبان ماه تعیین تکلیف و اعتبارات آن ها ابلاغ شود.
وی افزود: منابعی که امسال برای ایجاد اشتغال فراگیر و ایجاد توسعه روستایی دولت و نظام در نظر گرفته شده در سطح کلان، 200 هزار میلیارد ریال برای دولت پیش بینی و در شورای مربوطه تصویب و آیین نامه های آن در حال ابلاغ به بانک ها است.

به گفته وی، منبع دیگری که برای ایجاد اشتغال لحاظ شده، توسعه روستایی است که یک و نیم میلیارد دلار به اذن مقام معظم رهبری با پیشنهاد دولت در مجلس تصویب شده و مقرر گردید معادل همین میزان تسهیلات ارزان قیمت برای ایحاد شغل از منابع بانکی لحاظ شود.
استاندار ایلام یادآور شد: پنج هزار میلیارد ریال نیز در سطح ملی به عنوان مشوق های ایجاد اشتغال فراگیر یا همان کمک های فنی و اعتباری لحاظ شده که باید به دنبال سهم استان باشیم.

مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، نیز در این نشست گفت: دستگاه های اجرایی استان بر اساس میزان اعتبارات، طرح ها و پروژه های مختلف، ایجاد 12 هزار و 282 شغل را به عنوان تعهد اشتغال پذیرفتند که از این میزان 2 هزار و 323 مورد تحقق یافته است.
مهندس شیرخانی با بیان این که گزارش اشتغال ثبت شده در سامانه رصد امسال 794 مورد است، گفت: تعهد اشتغال بین دستگاه های اجرایی بر حسب تعامل با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته و دستگاه ها متعهد به اجرای آن هستند.
وی آمار کارورزان ثبت نام شده در سامانه کارورزی دارای شرایط را 6012 نفر و فاقد شرایط را 7348 نفر عنوان کرد و گفت: ثبت نام واحدهای پذیرنده به تفکیک دستگاه اجرایی، 236 واحد است و هم چنین تا کنون، با تعداد 249 کارورز عقد قرارداد شده است.

۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید