اخبار

دکتر ربیعی با قدردانی از مدال‌آوران مسابقات مهارت جهانی: مهارت راه بی بدیل توسعه ایران امروز است

دکتر ربیعی با قدردانی از مدال‌آوران مسابقات مهارت جهانی: مهارت راه بی بدیل توسعه ایران امروز است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تقدیر از مدال‌آوران ایرانی مسابقات مهارت جهانی، مهارت را راه بی‌بدیل توسعه ایران امروز دانست

به گزارش ایسنا، دکتر علی ربیعی در این باره نوشت:  «خوشحالم که این بار هم نخبگان مهارتی ما از شهرهای دورافتاده و روستاها، آن چنان آموزش دیده‌اند که موفق به کسب مدال و رتبه‌های خوب جهانی در مصاف با کشورهای توسعه‌یافته در مسابقات مهارت جهانی شده‌اند. کسب یک مدال طلا، یک مدال برنز و پنج دیپلم افتخار را به همه بچه‌های ایرانی تبریک می‌گویم. ملاقات با این عزیزان، با چهره‌های روستایی و از خانواده‌های کارگری پر از استعداد و امید برایم ارزشمند است. وظایف زیادی برای انجام در پیش رو داریم. باید زیرساخت فنی را نه تنها برای مشاغل امروز که برای مشاغل فردا پیش‌بینی و اجرا کنیم.

درک من از مسئله بیکاری و اشتغال در ایران امروز، این است که هر چند مسئله سرمایه‌گذاری، بهبود فضای کسب و کار و ... به عنوان مهم‌ترین عوامل و زمینه‌های فرصت‌ساز برای ایجاد اشتغال عنوان شده‌اند اما در شرایط فعلی، نقطه ضعف اساسی ما، ضعف مهارتی در سمت عرضه نیروی کار است.

فقدان بهره‌وری نیروی کار، باعث گران‌تر شدن قیمت رشد در ایران شده است. باید ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه‌های رشد را با بهره‌وری کاهش دهیم. تحصیلات دانشگاهی بدون مهارت، آسیب‌های زیادی به عرضه نیروهای کار زده است. بنابراین گسترش آموزش فنی حرفه‌ای را راه بی‌بدیل توسعه ایران امروز می‌دانم.»

۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۲۰:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید