اخبار

دیدار دکتر تقی زاده معاون حقوقی، مجلس و استان ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مهندس سلیمانی دشتکی استاندارایلام

دیدار دکتر تقی زاده معاون حقوقی، مجلس و استان ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مهندس سلیمانی دشتکی استاندارایلام
صبح روز سه شنبه، بیست و پنجم مهرماه، دکتر تقی زاده معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، دکتر سلام امینی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل و رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و کلیه مدیران عضو شورای هماهنگی با مهندس سلیمانی دشتکی استاندارایلام در محل دفتر استاندار ایلام دیدار کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، دکتر تقی زاده اظهار کرد: از رویکردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استفاده از نظرات و مصوبه هایی است که شورای هماهنگی استان ها بر اساس ظرفیت ها و پتانسیل های هر استان اتخاذ و به شورای معاونان وزارتخانه ارائه کرده و پس از تصویب توسط معاونان به عنوان مصوبه وزارتخانه تصویب می شود.
وی افزود: اجرای طرح هر ایرانی یک مهارت و مهارت آموزی و اهتمام به این مقوله با همکاری فنی و حرفه ای برای همه اقشار بر اساس منویات مقام معظم رهبری از سیاست های وزارت کار است.
دکتر تقی زاده یادآور شد: محرومیت زدایی، اجرای طرح تشکیل هزار روستا هزار تعاونی و پایداری صندوق های حمایتی از برنامه های 9 گانه این وزارتخانه است.
مهندس سلیمانی دشتکی گفت: با وجود بهره گیری از ظرفیت های کلان چون: نفت و گاز، اربعین، کشاورزی و صنایع دستی اما نرخ بیکاری در استان ایلام زیاد است.
استاندار ایلام افزود: فعال کردن صنایع پایین دستی در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، کشاورزی و نیز استفاده بهینه از پتانسل های صنایع دستی، گردشگری و به ویژه اربعین می تواند چهره بیکاری ایلام را تغییر دهد.
وی با اشاره به موضوع اربعین و حضور میلیونی زائران که از سراسر کشور به استان ایلام سفر می کنند، تاکید کرد: این خیل عظیم نیروی انسانی بهره اقتصادی برای استان ایلام ندارد و بعدهای سیاسی این موضوع به ابعاد: اقتصادی، فرهنگی، گردشگری، اجتماعی آن سایه انداخته است، در حالی که اربعین باید به فرصتی مغتنم برای اشتغالزایی و فرهنگی برای استان ایلام تبدیل شود.
وی گفت: یکی دیگر از راه های اشتغال زایی در استان ایلام، ایجاد کارگاه های فرآوری، بسته بندی، تبدیلی و تکمیلی در زمینه زیربخش های کشاورزی و نیز توسعه باغات و کشت گیاهان دارویی است که می تواند هم فرصت های شغلی را افزایش دهد و هم موجب شکوفایی کشاورزی استان ایلام شود.
مهندس سلیمانی دشتکی با اشاره به طرح ملی اشتغال فراگیر، طرح توسعه روستایی و تحول اشتغال زایی در روستاها، اظهار کرد: توسعه روستاها و مناطق محروم، رشد صنایع دستی، صنعت و ایجاد کارگاه های اشتغالزا در استان، 100 هزار میلیارد ریال هزینه نیاز دارد که نیازمند حمایت دولت دارد.
دکتر امینی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی هم گفت: باید بیش از گذشته از ظرفیت های استغالزایی زیر بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، گردشگری، اربعین و ... در استان فعال شود.
دکتر امینی افزود: استان ایلام با وجود وسعت و جمعیت کم اما بیشترین نرخ بیکاری را نسبت به میانگین کشوری دارد و فعالیت ها در زمینه اشتغالزایی و توسعه استان چندان رضایت بخش نیست.
وی تاکید کرد: بیکاری ابتدا موجب نارضایتی در افراد و خانواده ها و در دراز مدت منجر به شکل گیری و بروز ناهنحاری های اجتماعی، فرهنگی، دینی، اقتصادی و حتی امنیتی می شود.

۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۷:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید