اخبار

هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با حضور دکتر جلال میرزایی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید

هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با حضور دکتر جلال میرزایی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید
صبح روز شنبه، بیست و دوم مهرماه، هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با حضور دکتر جلال میرزایی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل و رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و کلیه مدیران عضو شورای هماهنگی در محل سالن اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، دکتر میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر مدیران در حوزه مدیریتی خود فقط به مقوله اقتدار توجه دارند و این تک بعدی بودن باعث می شود ماموریت و وظایف محوله به تدریج فراموش و موجب تندخویی و حتی برخورد منفی با اطرافیان می شود.
وی اظهار کرد: مدیران باید با ایجاد ارتباط بین اقتدار و تعامل بتوانند با همدلی و هم فکری با زیر مجموعه های خود از ظرفیت سازمان ها به خصوص نیروی انسانی بهره مند شود.
وی افزود: متاسفانه تمرکز ما بر روی افزایش کارآمدی سازمان ها و ارگان ها نیست و همین باعث ایجاد شکاف بین سطح انتظارات و امکانات موجود ناشی از رویکردهای سطح کلان، در کشور می شود و باعث عقب ماندگی ما از سایر کشورها شده است.
دکتر میرزایی با بیان این که نهادها، سازمان ها و ارگان ها در استان ایلام تافته جدا بافته از کشور نیستند، گفت: سیاست گذاری ها کلان در سطح کشور بر استان ایلام نیز تاثیرگذار و مسئله اشتغال و بیکاری گریبانگیر بسیاری از خانواده ها شده و به یک معضل و بحران اجتماعی تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: برای شناسایی و رفع این مشکل باید در برنامه ریزهای خود بازنگری کنیم و بدانیم حوزه سیاسی جدای از حوزه اقتصادی نیست اما هنوز در مورد توسعه کشور به یک جمع بندی کلی نرسیده ایم و در حوزه عمل نیز این سرگردانی قابل لمس است.
دکترمیرزایی افزود: ما باید روی ایجاد فرصت های شغلی تمرکز کرده و در یک بازه زمانی این فرصت ایجاد شود چرا که ورورد فناوری های جدید به کشور باعث حذف برخی از شغل ها شده و اگر از آن ها استفاده بهینه نشود قادر به ایجاد شغل های جدید نخواهیم بود.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در این زمینه امکانات و ظرفیت های کشور ساماندهی شود در غیر این صورت درآمد سرانه کشور کاهش یافته و با جا ماندن از سایر کشورها این فاصله در آینده بیشتر می شود.
دکتر میرزایی تاکید کرد: مسئولان استان با خلاقیت و دلسوزی و بدون اتکا به مرکز زمینه توسعه ایلام را فراهم آورند و باید با این منابع محدود در درجه اول ضعف های جدی در استان را شناسایی و مترفع کنند، در غیر اینصورت نباید انتظار تغییر در کشور را داشت چرا که دولت نیز توانایی تخصیص اعتبارات در همه زمینه ها را ندارد.
وی اظهار کرد: در این راستا باید میزان تعهدات خود را افزایش داده و با در نظر گرفتن مشکلات استان ایلام اجازه تکرار به آسیب های گذشته ندهیم چرا که ابزارها در شکل واقعی خود بدون کاربرد هستند و آموزش آن ها را به فعلیت می رساند.
دکتر میرزایی در مورد فعالیت تعاونی ها نیز گفت: نباید به اسم تعاونی منابع کشور را هدر داد بلکه تشکیل هر تعاونی باید توجیه اقتصادی داشته باشد.
وی تاکید کرد: باید در مقابل بی کارآمدی بعضی مدیران ایستاد و با کمک و حمایت یکدیگر بخشی از مشکلات استان را با توجه به منابع کم و محدویت ها رفع کنیم.
مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این جلسه گفت: یکی از مشکلات موجود در کشور و استان ما بیکاری و اشتغال است که در این زمینه، 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال در کشور پیش بینی شده که سهم استان ایلام یک هزار میلیارد ریال است.
مهندس شیرخانی افزود: دستگاه های اجرایی مکلف شده اند برابر مصوبه هیات وزیران تا پایان اسفند ماه سال جاری برای 9 هزار و 800 نفر در استان ایلام اشتغال ایجاد شود و با سرمایه گذاری درست خروجی این اشتغال در استان پایدار باشد.

 گفتنی است: در خاتمه این جلسه، مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی: سازمان تأمین اجتماعی، آموزش فنی و حرفه ای،  تأمین درمان، سازمان بهزیستی، صندوق بازنشستگی،  بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، صندوق کارآفرینی امید، امور شعب بانک رفاه کارگران  و امورشعب بانک توسعه تعاون، نیز گزارشی از حوزه کاری خود ارائه نمودند.

۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید