اخبار

دستگاه ها از سهمیه 2 هزار میلیارد ریالی ایلام برای توسعه اشتغال در روستاها استفاده کنند

دستگاه ها از سهمیه 2 هزار میلیارد ریالی ایلام برای توسعه اشتغال در روستاها استفاده کنند
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام، سهمیه این استان برای توسعه اشتغال در مناطق روستایی را حدود 2 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و از تمامی دستگاه های متولی خواست زمینه جذب این اعتبار را فراهم و در راستای ایجاد طرح های اشتغالزا تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس شیرخانی روز سه شنبه هفدهم مهرماه در  دیدار با فرماندار دهلران اظهار کرد: امسال باید 9 هزار و 800 فرصت شغلی در این استان ایجاد شود که سهم هر دستگاهی مشخص شده و با توجه به اولویت دولت برای تحقق استغال در استان ها باید مدیران هر مجموعه تمام تلاش خود را برای محقق شدن آن به کار بگیرند.
وی افزود: یکی از برنامه های دولت به منظور ساماندهی نیروهای در جستجوی کار بویژه در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی اجرای طرح کارورزی است که تاکنون  16 هزار و 500 نفر از دانش اموختگان مراکز آموزش عالی در سامانه طراحی شده ثبت نام کرده اند.
وی یادآور شد: واحدهای پذیرنده از طریق سامانه جهت به کارگیری نیروی کار خود اقدام می کنند و به مدت 6 ماه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به هر کارورزی که انعقاد قرارداد کرده باشد، مبلغ سه میلیون و 100 هزار ریال پرداخت می کند.
مهندس شیرخانی اشتغال فراگیر را از برنامه های دولت ذکر کرد و افزود: 200 هزار میلیارد ریال سهم کشور در این پروژه است که سهم استان ایلام هفت هزار میلیارد ریال است و هدف این طرح نیز ایجاد فعالیت های کسب و کار برای جوانان جویای کار است.
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام به توسعه اشتغال در جامعه روستایی نیز اشاره و تاکید کرد: سهم استان های سراسر کشور از اعتبارات تخصیص یافته در این برنامه 50 هزار میلیارد ریال است که سهم استان سه و نیم درصد این مبلغ است و تسهیلات از این محل به صورت قرض الحسنه بوده و با مدیریت کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان انجام می شود.
آقای موسوی فرماندار دهلران نیز با اشاره به آمار فارغ التحصیلان دانشگاهی در دهلران گفت: توجه به اشتغال این قشر از جامعه از موضوعات مهمی است که باید مد نظر باشد.
سید حسینعلی موسوی شرکت های فعال منطقه را از ظرفیت های مهم برای اشتغال ذکر کرد و افزود: ایجاد ساز و کارهای لازم برای جذب بیشتر نیروهای بومی در شرکت های فعال منطقه از موضوعات مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید