اخبار

زمینه اشتغال 297 نفر در بخش تعاونی استان ایلام فراهم شد.

زمینه اشتغال 297 نفر در بخش تعاونی استان ایلام فراهم شد.
مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: در 6 ماهه نخست امسال 297 فرصت شغلی در بخش تعاون این استان فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس شیرخانی عصر روز یکشنبه شانزدهم مهرماه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: استان ایلام، دارای سه هزار و 285 تعاونی است که در 6 ماهه نخست امسال، 29 تعاونی دیگر نیز تشکیل شده است.
وی افزود: از این تعداد تعاونی، یک هزار و 461 تعاونی فعال است و 452 نفر نیز در این تعاونی ها جذب شده اند و هفت میلیون و 260 هزار دلار نیز صرف راهبری صادرات تعاونی ها و اتحادیه ها شده است.
مهندس شیرخانی یادآور شد: در بخش تعاون و در 6 ماهه نخست امسال، 213 تعاونی مورد بازرسی مالی و حسابرسی قرار گرفته و 9 هزار و 540 نفر ساعت دوره های آموزشی برگزار شده است.
وی با بیان این که در بخش کارآفرینی و اشتغال نیز حمایت های صورت گرفته است، گفت: در راستای الگوی توسعه مشاغل خانگی از 50 نفر حمایت مالی صورت گرفته و 48 مجوز نیز در این راستا صادر شده است.
مهندس شیرخانی ادامه داد: برای 251 نفر نیز از طریق مراکز کاریابی شغل ایجاد شده و هفت پروانه کار صادر و 12 فقره پروانه کار در 6 ماهه نخست امسال تمدید شده است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: در بخش روابط کار نیز در 6 ماهه نخست امسال، 791 دادخواست، 340 تجدید نظرخواهی، 707 رای صادره در هیات تشخیصی و 309 رای صادره در هیات حل اختلاف صورت گرفته است.
به گفته وی، اقدامات صورت گرفته فرهنگی در 6 ماهه نخست امسال در این اداره شامل: برگزاری 19 برنامه فرهنگی و یک جشنواره استانی امتنان از کارگران گروه های کار و واحدهای نمونه، برخورداری هزار و 909 نفر از کارگران از تسهیلات رفاهی، تفریحی و زیارتی و آموزش 157 کارگر در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: اگر از ظرفیت سه هزار و 280 تعاونی در استان ایلام استفاده شود، زمینه اشتغال 23 هزار شهروند در استان ایلام فراهم می شود.
وی در پایان گفت: ۳۵ درصد تعاونی ها نیز با مدیریت بانوان در حال فعالیت هستند که این ظرفیت، نشان از حضور اثربخش و اشتغال بانوان در استان ایلام دارد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید