اخبار

آیین نواختن زنگ آغاز فعالیت آموزشی مهدهای کودک ایلام با حضور دکتر مهرعلیزاده مدیر کل امور اجتماعی استانداری و مهندس قیصربیگی مدیر کل بهزیستی ایلام برگزار شد.

آیین نواختن زنگ آغاز فعالیت آموزشی مهدهای کودک ایلام با حضور دکتر مهرعلیزاده مدیر کل امور اجتماعی استانداری و  مهندس قیصربیگی مدیر کل بهزیستی ایلام برگزار شد.
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، زنگ فعالیت آموزشی مهدهای کودک استان ایلام روز یکشنبه دوم مهرماه به صورت همزمان در 314 مهد کودک استان ایلام نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، این آیین به صورت نمادین در مرکز استان با حضور مدیر کل امور اجتماعی استانداری ایلام، جمعی از مسئولان محلی، بهزیستی و شماری از کودکان و اولیا آن ها و مربیان در مهد کودک گل ها برگزار شد.

مدیر کل بهزیستی ایلام در این آیین با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: توسعه کمی و کیفی مهدهای کودک استان در دستور کار بهزیستی قرار دارد.
فرهاد قیصربیگی با بیان این که تمامی مهدهای کودک ایلام به صورت بخش خصوصی و با نظارت بهزیستی اداره می شوند، گفت: این اداره کل در قالب طرح های مختلف از این مراکز حمایت می کند که یکی از مهم ترین این برنامه ها، طرح توسعه و تجهیز مهدهای روستایی در طول سال گذشته به عنوان یکی از برنامه های مهم سلامت اجتماعی دولت بوده که با صرف یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار اجرا شد.
وی گفت: طرح تامین یک وعده غذای گرم با اختصاص 12 میلیارد ریال اعتبار نیز پارسال اجرا شده است که در قالب آن 100درصد کودکان روستا مهدها و حاشیه شهرها به تعداد پنج هزار و 300 نفر زیر پوشش قرار گرفتند.
وی تامین بخشی از شهریه کودکان بی بضاعت و گسترش مهدهای کودک در حاشیه شهرها را از دیگر طرح های حمایتی بهزیستی از مهدهای کودک اعلام کرد.
به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، بیش از 10 هزار کودک ایلامی در 314 مهد کودک استان نگهداری که از این شمار 200 مهد در مناطق روستایی استان واقع شده اند.

۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید