اخبار

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و با حضور وزرای کار و فرهنگ و ارشاد اسلامی ؛ زنگ کتابخوانی در مهدهای کودک‌ سراسر کشور نواخته شد

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و با حضور وزرای کار و فرهنگ و ارشاد اسلامی ؛ زنگ کتابخوانی در مهدهای کودک‌ سراسر کشور نواخته شد
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید «زنگ کتابخوانی» در مهدکودک‌های سراسر کشور توسط دکتر علی ربیعی و دکتر صالحی وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی نواخته شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، زنگ کتابخوانی در مهدکودک‌های سراسر کشور همزمان با اول مهر- آغاز سال تحصیلی جدید-  توسط دکتر ربیعی و دکتر صالحی  به صورت نمادین در مرکز پیش دبستانی و مهد کودک ایرانمهر در تهران نواخته شد.
دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه کار و رفاه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت:  از یک سال گذشته با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلساتی برگزار شد و طی آن برنامه‌ریزی‌هایی انجام شد و در نهایت تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید که بر اساس آن روزهای دوشنبه به عنوان «روز کتابخوانی» در مهدهای کودک تعیین شد.

وی افزود: به همه پدرها و مادرها توصیه می‌کنم هفته‌ای یک روز در منزل کتابخوانی داشته باشند. کودکان باید با کتاب آشنا شوند. خواندن و نوشتن و کتاب موجب ارتقای سطح سواد در ابعاد مختلف می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کتاب نوعی سبک زندگی است، اظهار کرد: کتاب نوعی شیوه ارتباط کودکان با مسائل جامعه خود محسوب می‌شود، البته قطعا نسلی که کتاب‌های داستان راستان و چارلز دیکنز را خوانده‌اند با نسلی که مرتب کارتون نگاه می‌کند و به طور انفرادی با گوشی‌های تلفن همراه بازی می‌کنند تفاوت خواهند داشت.

دکتر ربیعی ادامه داد: خوب است که پدر و مادرها برای فرزندان خود کتاب بخوانند و کتاب را هدیه بدهند. بچه‌ها باید بوی کتاب را حس کنند.

گفتنی است این مراسم  با استقبال و شعر و سرودخوانی کودکان مهد کودک ایرانمهر آغاز شد .

همچنین در حاشیه این مراسم از زنگ کتابخوانی نیز رونمایی شد . بر اساس این طرح یک روز (روزهای دوشنبه ) در مهدهای کودک به روز کتابخوانی اختصاص می یابد که اولویت در این روز با آموزش و یادگیری است و این اتفاق به ترویج فرهنگ کتابخوانی کمک خواهد کرد .

مهارت های زندگی ، فواید کتابخوانی برای کودکان و ... از جمله مواردی است که در روز کتابخوانی برای کودکان در مهدهای کودک اختصاص یافته است .  
۱ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید