اخبار

استاندار ایلام بر احداث دهکده سالمندان در استان ایلام تاکید کرد

استاندار ایلام بر احداث دهکده سالمندان در استان  ایلام تاکید کرد
نشست شورای ملی سالمندان استان ایلام به ریاست مهندس مروارید استاندار ایلام و با حضور کلیه اعضاء در محل سالن جلسات استانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس مروارید در این نشست اظهار کرد: با توجه به این که این مکان در سایر مناطق کشور احداث شده و به دلیل جمعیت 50 هزار نفری سالمندان در این استان، ایجاد آن در ایلام نیز ضروری است.
وی بر مشارکت و همکاری ارگان های مرتبط نظیر شهرداری و منابع طبیعی برای تأمین زمین و مشارکت برای تسریع در عملیات ساخت دهکده سالمندان در این استان تاکید کرد.
مهندس مروارید، بروز بودن بانک اطلاعات سالمندان را در ارائه خدمات مطلوب و به موقع به این قشر، مهم ارزیابی کرد و خواسار تشکیل بانک اطلاعات سالمندان استان ایلام شد.
استاندار ایلام گفت: مناسب سازی فضاهای عمومی این استان نیازمند تدوین طرحی جامع و اساسی است.
مهندس مروارید افزود: سهولت تردد معلولان و سالمندان در معابر و فضاهای شهری نیازمند داشتن فضاهای عمومی مناسب سازی شده است تا حق این افراد نیز در کنار سایر مردم رعایت شود.
وی با اشاره به روند مناسب سازی فضاهای اداری استان برای تردد معلولان و سالمندان اظهار کرد: اگر چه تاکنون اقدام هایی انجام گرفته ولی جوابگو نبوده و نیازمند مشارکت هر چه بیشتر دستگاه ها در این ارتباط هستیم.
گفتنی است این بنیاد با هدف تعامل با سالمندان، فراهم سازی شرایط نشاط و شور اجتماعی، ارائه آموزش های فرهنگی، هنری و غنی سازی اوقات فراغت سال 95 در ایلام راه اندازی شده  که 300 سالمند از خدمات این مرکز برخوردار هستند.

۲۸ تیر ۱۳۹۶ ۱۵:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید