اخبار

جلسه هم اندیشی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار(ویژه رسته گردشگری استان ایلام) برگزار گردید.

جلسه هم اندیشی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار(ویژه رسته گردشگری استان ایلام) برگزار گردید.
با هماهنگی و برنامه ریزی دبیرخانه تکاپو به ریاست دکتر عسکری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و با حضور مدیرکل سرمایه گذاری استانداری، مهندس پویا کارگزار طرح تکاپو، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیر صندوق کارآفرینی امید، اعضاء و صاحبان کسب کارهای گردشگری استان، روز سه شنبه بیست و هفتم تیر، در محل سالن جلسات استانداری جلسه هم اندیشی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار(ویژه رسته گردشگری استان ایلام) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، در این جلسه، مدیران بنگاه های رسته گردشگری استان(دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، هتل ها و اماکن اقامتی، مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی، واحدهای بوم گردی، مجتمع های گردشگری ساحلی، رستوران ها و سفره خانه های سنت، شرکت داشتند، ابتدا مشکلات و موانع رونق کسب و کار های مختلف رسته گردشگری از طرف حاضرین در جلسه مطرح شد.
سپس تعدادی از مدیران حاضر در جلسه(امور مالیاتی، منابع طبیعی و شرکت توزیع برق) در خصوص مسایل مطرح شده مرتبط با سازمان خود پاسخ دادند و قول پیگیری حل مشکلات این بنگاه ها به صورت اختصاصی را دادند.
در ادامه آقای شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و آقای مهندس پویا کارگزار محترم توسعه اشتغال استان در خصوص برنامه های توسعه ای رسته گردشگری در سال ۹۶ توضیحاتی ارایه کردند.
آقای خانمحمدیان معاون اشتغال و کارافریتی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در مورد طرح کارورزی و تسهیلات و مشوق های دولتی برای بنگاه های پذیرنده کارورز صحبت کردن و خواستار مشارکت صاحبان کسب و کارها در اجرای این طرح شدند.
دکتر عسکری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ضمن جمع بندی مطالب مطرح شده در جلسه، در خصوص هر کدام از خواسته ها و مطالبات مدیران کسب و کارهای رسته گردشگری توضیحات لازم را ارایه و راهکارهایی در خصوص توسعه رسته گردشگری و افزایش کیفیت خدمات گردشگری در استان مطرح کردند.
وی ضمن استقبال از برگزاری چنین جلساتی، خواستار برگزاری جلسات اختصاصی با مدیران سازمان های مرتبط به منظور رفع مشکلات و تسهیل در فعالیت کسب و کاری در حوزه گردشگری شدند.
لازم به ذکر است که دبیرخانه تکاپو استان موارد مصوب در این جلسه را تدوین و پیگیر اجرای آنها با همکاری استانداری و سایر سازمانها و نهادهای دولتی و عمومی خواهد شد.

۲۸ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید