اخبار

دومین همایش بهزیستی و رسانه هم‌زمان با گرامی‌داشت هفته بهزیستی در ایلام برگزار گردید

دومین همایش بهزیستی و رسانه هم‌زمان با گرامی‌داشت هفته بهزیستی در ایلام برگزار گردید
صبح روز سه شنبه، بیست و هفتم تیرماه، دومین همایش بهزیستی و رسانه هم‌زمان با گرامی‌داشت هفته بهزیستی با حضور دکتر فرید براتی سده معاون امور توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، محمد نفریه مدیر کل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و برخی از مدیران اجرایی استان، در محل سازمان بهزیستی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مدیر کل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از کاهش 20 درصدی نرخ طلاق در کشور با انجام مداخلات مختلف روانشناسی و مددکاری توسط این سازمان خبر داد.  

محمد نفریه گفت: این سازمان کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف از جمله طلاق را در دستور کار قرار داده و در این زمینه طرح های مختلفی در دست اجرا دارد.

وی تجهیز شهرهای بالای 50 هزار نفری کشور به مراکز اورژانس اجتماعی را از برنامه های این سازمان اعلام کرد و گفت: تا پایان امسال 153 مرکز اورژانس اجتماعی در کل کشور راه اندازی خواهد شد.

نفریه از راه اندازی مراکز نگهداری معتادان متهاجر در کشور خبر داد و گفت: تاکنون در 16 استان کشور این مراکز برای ساماندهی این افراد تاسیس شده است.

دکتر فرید براتی سده معاون امور توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور نیز در این نشست سرمایه، مشارکت و انسجام اجتماعی در کنار امید و نشاط اجتماعی را از مولفه های مهم برای ارتقا سطح سلامت اجتماعی در جامعه عنوان کرد.

فرید براتی سده بیان کرد: در حوزه سرمایه اجتماعی برخی رفتارهای ضد اجتماعی که ناشی از اختلالات روانی و آسیب های اجتماعی بوده موجب اخلال در این حوزه شده و ماجرای اخیر آتنا، کیمیا و غیره ناشی از رفتارهای ضد اجتماعی است. وی از مراجعه 800 هزار نفر به مراکز مشاوره بهزیستی و تماس یک میلیون نفر با خط تلفنی مشاوره در طول سال گذشته خبر داد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری ایلام نیز در این همایش با اشاره به نقش مهم و اثر گذار رسانه ها در جامعه گفت: آسیب دیدن اخلاق در جامعه موجب گسترش اسیب های اجتماعی شده و با اطلاع رسانی و برنامه ریزی مناسب باید این معضلات اجتماعی رفع شوند. علی مهرعلیزاده با اشاره به اینکه مسوولیت نباید از شهروندان گرفته شود گفت: باید با پرهیز از نگاه تک بعدی بلکه نگاهی منسجم توام با مطالبه گری در جامعه حاکم شود.

مهندس قیصربیگی مدیر کل بهزیستی ایلام در این نشست با اشاره به 200 ماموریت این سازمان گفت: پیشگیری از اسیب های اجتماعی، کاهش معلولیت ها و بازتوانی گروه های هدف را از برنامه های مهم این سازمان برشمرد. فرهاد قیصربیگی اموزش 130 هزار نفر در برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد، مراجعه هفت هزار نفر به مراکز اورژانس اجتماعی، تثبیت نرخ معلولیت با طرح های مختلف پیشگیری،احداث 340 واحد مسکونی مددجویان با مشارکت بنیاد برکت، اشتغالزایی گروه های هدف با پرداخت 38 میلیارد ریال تسهیلات و چهار میلیارد ریال کمک بلاعوض و غیره را از مهمترین خدمات آین سازمان در طول سال گذشته عنوان کرد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۳:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید