اخبار

افتتاح نخستین خانه امن غیر دولتی ویژه زنان خشونت دیده در ایلام

افتتاح نخستین خانه امن غیر دولتی ویژه زنان خشونت دیده در ایلام
صبح روز سه شنبه، بیست و هفتم تیرماه، نخستین خانه امن غیر دولتی ویژه زنان خشونت دیده در ایلام با حضور دکتر فرید براتی سده معاون امور توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام و برخی از مدیران اجرایی استان، در محل سازمان بهزیستی استان ایلام افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مجید ارجمندی در حاشیه افتتاح نخستین خانه امن غیر دولتی ویژه زنان خشونت دیده در ایلام در گفت: کارهای مطالعاتی برای راه اندازی این خانه های امن انجام شده و محلاتی که شیوع خشونت علیه زنان در آنها بیشتر وجود داشت نیز در مناطق مختلف کشور شناسایی شده اند.
وی با بیان اینکه از این تعداد، هفت خانه غیردولتی و پنج خانه امن دولتی هستند، افزود: این مراکز در استان های ایلام، مرکزی، آذربایجان شرقی، یزد، اصفهان، گلستان، قزوین، گیلان و سیستان و بلوچستان راه اندازی می شوند.
معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور محو خشونت در خانواده را از اولویت های کاری این سازمان دانست و تاکید کرد: می خواهیم در کنار حمایت از فرد خشونت دیده، فردی را هم که مرتکب خشونت می شود مورد درمان و حمایت های روانشناختی قرار دهیم.
ارجمندی عمده خشونت های زنانی که به بهزیستی مراجعه کرده اند را خشونت فیزیکی اعلام کرد و یادآور شد: پارسال یک هزار و 800 زن خشونت دیده به مراکز فوریت های اجتماعی بهزیستی کشور مراجعه کردند که عمده این زنان از سوی همسران خود به دلایل مختلف مورد خشونت قرار گرفته بودند.
وی ادامه داد: این سازمان به منظور حمایت از زنان، تاسیس خانه های امن ویژه زنان خشونت دیده را در دستور کار قرار داده و در این زمینه از سال های گذشته کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی و همچنین آموزش روانشناسان، مددکاران و مسئولان فنی را انجام داده است.

۲۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۳:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید