اخبار

هزار میلیارد ریال سهم ایلام از اعتبار اشتغالزایی امسال است

هزار میلیارد ریال سهم ایلام از اعتبار اشتغالزایی امسال است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: سهم استان ایلام از تسهیلات اشتغالزایی و طرح تکاپو در سال جاری یک هزار میلیارد ریال است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس زرگوش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال با توجه به محدودیت تبصره 6 اعتبارات ابلاغی بحث اشتغال کمیته امداد و بهزیستی 2 الی سه برابر افزایش یافته که در قالب گروه های پشتیبان به افراد متقاضی پرداخت می شود.
وی سهم: کمیته امداد، بهزیستی و تعاون کار و رفاه اجتماعی را 700 میلیارد ریال و سهم صندوق کارآفرینی و امید در چارچوب طرح تکاپو را 300 میلیارد ریال اعلام کرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: از هفته آینده توزیع اعتبارات بانکی شروع می شود و شرح وظایف دستگاه های اجرایی در قبال این تسهیلات نیز به آن ها مشخص و ابلاغ خواهد شد.
مهندس زرگوش گفت: تسهیل گری و ظرفیت سازی در مناطق مرزی و روستایی و اطلاع رسانی و مشوق های مالی هر یک از دستگاه های اجرایی نیز باید در دستور کار قرار گیرد تا بتوان با برنامه هدفمند از این اعتبارات در چارچوب وظایف و اهداف تعیین شده بهره برد.
وی تاکید کرد: این تسهیلات اشتغالزایی کم بهره بوده و یارانه سود آنها از محل اعتبارات قانون بودجه سال 96 مشخص شده است.
وی ادامه داد: یک میلیون شغل در سال 96 برای کشور پیش بینی شده که سهم استان ایلام از آن 10 هزار نفر است که امیدواریم با همکاری همه دستگاه های دولتی و بخش خصوصی بتوانیم آن را محقق کنیم.
وی اشتغالزایی در بخش های کشاورزی، صنعت، خدمات، گردشگری، حمل و نقل، خدمات عمومی، مشاغل خانگی، موسسات مالی و پولی، بازارچه های مرز ، فناوری و اطلاعات و ... را از رسته های مهم در ایجاد اشتغال نام برد.

۱۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۳:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید