اخبار

کارگران ساختمانی در سامانه خدمات رفاهی ثبت نام کنند

کارگران ساختمانی در سامانه خدمات رفاهی ثبت نام کنند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام از ثبت نام کارگران ساختمانی در سامانه خدمات رفاهی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس علیرضا زرگوش مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، صبح روز سه شنبه، هفدهم اسفندماه در گفتگو  با خبرنگار صدا و سیمای مرکز ایلام، گفت: کلیه کارگران ساختمانی اعم از بیمه شده و بیمه نشده می بایست تا پایان اسفندماه 1395 در سامانه خدمات رفاهی جمهوری اسلامی ایران ثبت نام کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح داد:‌ سرشماری کارگران ساختمانی از طریق ثبت نام در پنجره واحد سامانه خدمات رفاهی جمهوری اسلامی به نشانی www.samanehrefah.ir  آغاز شده و کارگران ساختمانی تا پایان اسفند ماه سال 1395 فرصت دارند تا به صورت خود اظهاری در این سامانه ثبت نام کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: طبق مصوبه چهارم کارگروه اصلی قانون رفع موانع اجرایی قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی کشور، کسانی که در سامانه خدمات حمایتی جمهوری اسلامی ایران برای دریافت خدمات بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی ثبت نام کرده اند و برای دریافت خدمت حایز شرایط شده اند، از طریق انجمن های صنفی کارگران ساختمانی به صورت رایگان مورد بازرسی میدانی قرار می گیرند و در صورتی که طبق مستندات مربوط احراز اشتغال آنها تایید نهایی شود، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند و در صورتی که قبلا از این بیمه استفاده می کردند بیمه آنها تداوم پیدا می کند.

گفتنی است: کلیه کارگران ساختمانی در صورت دسترسی به اینترنت می توانند راساً نسبت به ثبت نام خود در این سامانه اقدام کنند؛ در غیر این صورت، می توانند در کافی نت ها، انجمن صنفی و ... ثبت نام کنند.
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید