اخبار

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام برگزار گردید.

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری  استان ایلام برگزار گردید.
کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام، به ریاست مهندس مروارید استاندار ایلام و با حضور مهندس زرگوش مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و مدیران بانک های عامل و دستگاه های اقتصادی و اجرایی استان، عصر روز شنبه چهاردهم اسفندماه در محل سالن جلسات استانداری تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس مروارید گفت: کار خدماتی علاوه بر اشتغال زایی، باعث گردش مالی می شود و دستگاه های اجرایی باید این موضوع را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.
استاندار ایلام افزود: یکی از مشکلات عمده مردم ما درخواست کار در دستگاه های دولتی است که این طرز تفکر باید تغییر کند و جوانان را به سمت کارهای خدماتی و کارآفرینی سوق دهیم.
وی یادآور شد: در حال حاضر کشورهای توسعه یافته، 70 درصد اشتغالزایی آن ها  در بخش خدمات و 30 درصد در بخش کشاورزی و صنعت است که نه تنها باعث اشتغالزایی زیادی شده، بلکه باعث رونق اقتصادی نیز شده است.
مهندس مروارید تاکید کرد: در زمینه های کشاورزی، منابع طبیعی و خدمات در کشور و این استان کارهای خوبی شکل گرفته است که امیدواریم شاهد رونق بیشتر این بخش با هدف اشتغالزایی باشیم.
مهندس زرگوش مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: در راستای اجرای طرح های اشتغالزای بخش روستایی از محل اعتبارات معاونت توسعه مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، 104 طرح با اشتغالزایی یک هزار و 32 نفر برای این استان مصوب شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  اظهار کرد: مجریان این طرح ها به بانک های سینا، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید معرفی شده اند تا از تسهیلات بانکی برای اجرای طرح های خود استفاده کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام، افزود: در راستای ابلاغ بخشش سود جرائم تسهیلات زیر یک میلیارد: با توجه به مشکلات به وجود آمده در این زمینه و تقاضای بانک ها برای پرداخت این جرائم توسط متقاضیان در اسرع وقت و قبل از پایان سال برغم تمدید این ابلاغیه در سال 96 توسط مجلس شورای اسلامی، خواستار تعیین تکلیف بدهی متقاضیان مشمول این طرح به بانک های عامل شدند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید