اخبار

ثبت نام کارگران ساختمانی در سامانه خدمات رفاهی برای بیمه اجتماعی ضروری است

ثبت نام کارگران ساختمانی در سامانه خدمات رفاهی برای بیمه اجتماعی ضروری است
مهندس زرگوش مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طبق مصوبه جلسه چهارم کارگروه اصلی قانون رفع موانع اجرایی بیمه اجتماعی کارگران از این پس همه کارگران ساختمانی (افراد تحت پوشش بیمه و کارگرانی فاقد پوشش بیمه) الزامی است در این سامانه ثبت نام کنند.

وی افزود: براساس این مصوبه کسانی که در سامانه خدمات حمایتی جمهوری اسلامی ایران برای دریافت خدمت بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی ثبت نام کرده و دارای شرایط دریافت خدمت هستند از طریق انجمن های صنفی کارگران ساختمانی به صورت رایگان مورد بازرسی میدانی قرار می گیرند.
مهندس زرگوش یادآور شد: در صورتی که طبق مستندات مربوطه احراز اشتغال آن ها تایید نهایی شود تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته و یا اگر قبلا نیز از این بیمه استفاده کرده باشند بیمه آن ها تداوم پیدا می کند.
گفتنی است در راستای اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرشماری کارگران ساختمانی از طریق ثبت نام در پنجره واحد سامانه خدمات رفاهی جمهوری اسلامی ایران به آدرس www.samanehrefah.ir تا پایان اسفند ماه 95 فرصت دارند به صورت خود اظهاری در این سامانه ثبت نام کنند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید