اخبار

پیام تبریک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام، به مناسبت گرامی داشت هفته جهانی کارآفرینی

پیام تبریک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام، به مناسبت گرامی داشت هفته جهانی کارآفرینی
مهندس زرگوش مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی ایلام طی پیامی فرا رسیدن هفته جهانی کارآفرینی را تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی ایلام، در متن این پیام آمده است:

کارآفرینی، مفهومی است که همواره همراه بشر بوده و به عنوان یک پدیده نوین، نقش موثری را در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشورها ایفا می کند، کارآفرینی در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار امروزه، دارای نقش کلیدی بوده و تضمین حیات و بقاء کشورها نیازمند نوآوری، ابداع و خلق محصولات و خدمات جدید می‌باشد.

دستیابی به آرمان های توسعه پایدار کشور که جایگاه شایسته ای در اقتصاد جهانی برای کشور فراهم می کند تنها از طریق توسعه و گسترش کارآفرینی امکان پذیر است.

رویکرد اکثر کشورهای جهان در دهه های اخیر به موضوع کارآفرینی و توسعه آن، موجب گردیده موجی از سیاست های توسعه کارآفرینی در دنیا ایجاد شود.

توسعه فرهنگ کارآفرینی، انجام حمایت های لازم از کارآفرینان، ارائه آموزش های مورد نیاز به آنان و انجام تحقیقات و پژوهش های لازم در این زمینه بوده است.

کارآفرینی مهم ترین منبع نوآوری، اشتغالزایی و توسعه می باشد. توسعه کارافرینی رشد اقتصادی را افزایش داده و اثرات مثبتی مانند بهبود وضعیت رفاهی مردم، کاهش فقر، افزایش اشتغال در جامعه به وجود می آورد.

کارآفرینی سبب پیدایش محصولات، خدمات، روش ها، سیاست ها، افکار و راهکارهای نو برای حل مشکلات جامعه می گردد. در حقیقت کارآفرینی نه تنها به عنوان یک نیروی محرک و سازنده اقتصادی، بلکه در بعدی گسترده تر به عنوان یک عامل پویای اجتماعی مورد توجه می باشد.  

کارآفرینی علاوه بر نقشی که در گسترش فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی، کاهش بیکاری، افزایش مهارت های تولیدی و بازرگانی و نیز سودآوری اقتصادی دارد، در سطح اجتماعی نیز یک عامل متحول کننده و پویاست.

کارآفرینی یک شبکه بیرونی ایجاد می کند که باعث راه انداختن و ایجاد ایده های جدید و بازارهای جدید می گردد. یکی از عواملی که در کنار کار و سرمایه به عنوان منبع رشد و توسعه اقتصادی مطرح است، وجود کارآفرینان با ویژگی های پیش برنده ای مانند خلاقیت و نوآوری هستند. گسترش روحیه کارآفرینی و تربیت و پرورش کارآفرینان در جامعه اثر مطلوبی بر رشد اقتصادی و اجتماعی دارد.  چرا که کارآفرینان با استفاده صحیح از امکانات اقتصادی و خلق فرصت های تجاری جدید موجب بهبود عملکرد بنگاه­هایی تولیدی و خدماتی می شوند .با توجه به روند توسعه کشورها، که توسعه را مبنای دانش و قابلیت های انسانی، عملی می داند و جهت گیری چشم انداز بیست ساله کشورمان که متکی بر اقتصاد دانایی محور است و توسعه کارآفرینی یکی از استراتژی مناسب دستیابی به آن است، ضرورت تدوین و اجرای برنامه ملی توسعه کارآفرینی در جهت دستیابی به اهداف چشم انداز بیست ساله و توسعه پایدار کشور امری بدیهی به نظر می رسد. با عنایت به نام گذاری هفته آخر آبان ماه(24 -30)  به عنوان هفته جهانی کارآفرینی، ضمن تقدیر و تشکر از فعالان عرصه کارافرینی، باید آن را فرصتی برای نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی و ارتقاء جایگاه کارآفرینان و معرفی الگوهای موفق عرصه کسب وکار وکارآفرینی به جامعه  قرار داد .

علیرضا زگوش

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

۲۷ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید