اخبار

تشکیل خانه های فرهنگ کار و تلاش در واحدهای تولیدی صنعتی ایلام

تشکیل خانه های فرهنگ کار و تلاش در واحدهای تولیدی صنعتی ایلام
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، از تشکیل خانه‌های فرهنگ کار و تلاش در واحدهای تولیدی صنعتی خبرداد به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس زرگوش مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، با بیان این که یکی از ضرورت های توسعه اقتصادی، ارتقاء فرهنگ کار است، افزود: پرورش نیروی انسانی توانمند با بهره وری بالا با برنامه‌ریزی‌های اصولی امکان پذیر خواهد شد.
وی خانه فرهنگ کار و تلاش را به معنای یک سمبل عینی در فرآیند ارتقای فرهنگ کار عنوان کرد و ادامه داد: این روش، بستری را فراهم می کند که با استفاده از دو نهاد خانواده و آموزش، ابعاد مختلف فرهنگ کار را به جامعه بشناساند و در جهت ارتقای آن فعالیت نماید.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هدف از ایجاد خانه های فرهنگ کار و تلاش را در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی دانست و ابراز امیدواری کرد: تشکیل این واحدهای فرهنگی در مراکز اقتصادی، مجموعه های ورزشی و تفریحی کارگران منجر به توسعه فرهنگ کار، رونق تولید و کاهش آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌های کارگران شود.
وی ارتقاء روحیه نشاط اجتماعی و فعالیت های فرهنگی درجامعه کار و تلاش استان، تبلیغ و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی، تقویت وجدان کاری و انضباط اجتماعی در محیط‌های کار و تولید را از دیگر اهداف تشکیل این واحدها عنوان کرد.
مهندس زرگوش، در خصوص جزییات طرح مذکور گفت: در منشور تهیه شده باورها و ارزشهای فرهنگی و اجتماعی وزارت متبوع آورده شده و در سند، علاوه بر تحلیل وضعیت موجود(روندهای اجتماعی و چالش‌های پیشرو وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی) جهت حرکت این وزارتخانه بر مبنای سیاست های کلی نظام در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی در دو بخش راهبردهای شناختی و موضوعی ترسیم شده است.
۱۶ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید