اخبار

افتتاح مرکز خدمات کارآفرینی در جهاد دانشگاهی ایلام با حضور مهندس زرگوش مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

افتتاح مرکز خدمات کارآفرینی در جهاد دانشگاهی ایلام با حضور مهندس زرگوش مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی جهاد دانشگاهی ایلام با حضورمهندس زرگوش مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مهندس مهری پور رییس جهاد دانشگاهی واحد ایلام افتتاح شد.

در این مراسم مهندس زرگوش مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اهمیت راه‌اندازی مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی در استان در راستای اهداف و چشم‌انداز‌های این سازمان اشاره کرد و افزود: تکیه به اقتصاد نفتی با توجه به نوسانات موجود در این عرصه، مشکلاتی را برای هر کشوری ایجاد می‌کند که راه برون‌رفت از آن حرکت به‌سوی اقتصاد غیرنفتی، ترویج روحیه کارآفرینی در جامعه می تواند به مرتفع شدن این معظل کمک کند.

وی افزود: با توجه به شرایط جمعیتی در دهه 60 از سال 85 تا 97 مشکل عرضه کار وجود دارد که متأسفانه شرایط اقتصادی امروز نیز این وضعیت را بحرانی کرده است.

مهندس زرگوش با بیان این‌که با توجه به شرایط موجود، اشتغال در بخش دولتی برنامه پنجم و ششم محدود و ممنوع شده است و لذا باید به اشتغال بخش خصوصی توجه جدی شود، گفت: اشتغال در بخش خصوصی نیازمند کارآفرینانی است که ایده آن‌ها در یک دستگاه حمایتی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و در نهایت این ایده عملیاتی و تجاری‌سازی شود.

وی با اشاره به شرایط فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و ناهمخوانی رشته‌های تحصیلی این افراد با بازار کار در این استان، خاطرنشان کرد: اشتغال برای نیروی کار ماهر در رشته‌های مختلف در ایلام وجود دارد، اما تحصیلات دانشگاهی نامرتبط و اختصاص رشته‌های دانشگاهی در استان بدون مطالعه بازار کار و وجود فرهنگ پشت‌میزنشینی یکی از علل مشکل اشتغال جوانان ایلامی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام راه‌اندازی مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی جهاد دانشگاهی در این استان را اقدامی ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: این مجموعه آماده همکاری با جهاد دانشگاهی در همه زمینه‌های مرتبط در راستای بهبود وضعیت کار و اشتغال در استان است.

۲۰ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید