اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: معافیت ۲۵ درصدی مالیات و مشوق های حمایتی گره گشای مشکل بسیاری از تعاونی هاست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: معافیت ۲۵ درصدی مالیات و مشوق های حمایتی گره گشای مشکل بسیاری از تعاونی هاست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام با تاکید بر اینکه تعاونی های فعال مورد حمایت و کمک بلاعوض قرار می گیرند، معافیت ۲۵ درصدی مالیات و سایر مشوق ها در این مسیر گره گشای مشکل بسیاری از تعاونی هاست.
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، نورالدین الیاسی روز سه شنبه در نشست بررسی وضعیت شرکت تعاونی های استان اظهار داشت:  شرکت های تعاونی فعال و نیمه فعال  از تسهیلات و سایر موارد حمایتی به منظور ایجاد انگیزه و فعال سازی بیشتر این دستگاه بهره مند می شوند.
 
وی افزود: بخش تعاون از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است و بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت و سرمایه گذاری تعاون حامی تعاونی ها هستند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام یادآور شد: توسعه و ترویج فرهنگ تعاون یکی از اهداف اصلی وزارت مردم  برای ایجاد روحیه کار جمعی و همکاری افراد جامعه است.
 
وی تاکید کرد: انتظار داریم معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار بیش از گذشته از بخش تعاون به عنوان یکی ارکان مهم توسعه اقتصادی حمایت کند. 
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: ایجاد تعاون شهر که استقرار نماد تعاون در شهر است یکی از برنامه های این دستگاه در راستای ترویج فرهنگ تعاونی است.
 
الیاسی یادآور شد: سال گذشته میادینی به نام کارآفرینی در شهرها توسط شهرداری‌ها نامگذاری شد و امسال در تلاش هستیم این مسأله را برای بخش تعاون نیز پیگیری کنیم.
 
وی، بحث برون سپاری خدمات در قالب شرکت های تعاونی خدماتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: معافیت ۲۵ درصدی سهم مالیات برای شرکت های تعاونی می تواند گره گشای مشکلات تعاونی ها باشد.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تشکیل شرکت های تعاونی عمرانی توسعه از مزیت های توسعه عمرانی برای یک استان محسوب می‌شود.
 
الیاسی ادامه داد: توسعه عمران شهری می تواند با ترک تشریفات با هر میزان اعتباری به پروژه های عمرانی ورود کند.
 
وی افزود: اختصاص تسهیلات به تعاونی ها و تسریع در صدور پروانه فعالیت در قالب تعاونی و  همکاری دیگر دستگاهها می تواند در ایجاد فرهنگ تعاون تاثیرگذار باشد.
 
به وضعیت ارتقا و تشکیل شرکت های تعاونی ایلام خوشبینم
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام نیز در این دیدار گفت: به وضعیت ارتقا و تشکیل شرکت های تعاونی جدید در استان خوشبین هستیم.
 
شهریار عباسی اظهار داشت: شرکت های تعاونی نقش بسیار مهمی می توانند در عرصه های مختلف داشته باشند اما بحث شفافیت مالی و بحث سلامت و شایستگی اعضا برای اداره مجموعه نیاز است.
 
وی افزود: بخش عمده ای از کم رنگ بودن تعاونی ها ناشی از دلایل فرهنگی بوده و با توجه به تجربه های تلخ گذشته نیاز است کار فرهنگی برای معرفی بیشتر مزایای کار جمعی و تشکیل شرکت های تعاوتی انجام گیرد.
 
عباسی اظهار داشت: تعاونی های مرزنشینان مرزی می تواند به امنیت پایدار در مرز و رونق توسعه صادرات کمک کند.
 
وی ادامه داد: با اختصاص بخشی از سود صادرات به مرزنشینان می توان برای ارتقا وضعیت مالی تعاونی های کمک کرد.
 
۱ تیر ۱۴۰۱ ۱۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید