اخبار

ایلام رتبه ششم کمترین حوادث از کار در کشور دارد

ایلام رتبه ششم کمترین حوادث از کار در کشور دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام با اشاره به اینکه این استان رتبه ششم کمترین آسیب سال گذشته ۸۴ حادثه بوده که ۹۶.۷ درصد مربوط به مردان و تنها ۳.۳ درصد مربوط به زنان است

الیاسی در سومین جلسه شورای فنی استان به تحلیل آسیب های شغلی و حوادث ناشی از کار در استان اشاره کرد و گفت: کارگران به عنوان نیروهای محرکه اقتصادی نقش مهمی در زمینه تولید و اقتصاد کشور دارند، ضروری است تا مسائل ایمنی، بهداشت و سلامت کار آنان مورد توجه جدی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: دولت مردمی سیزدهم به کارگران توجه ویژه ای دارد و در مسیر امنیت شغلی و رفاه این قشر گام هایی اساسی برداشته است.

وی تصریح کرد: براساس نتایج مرکز آمار ایران در سال۹۹، در بین مزد و حقوق بگیران بخش خصوصی ۱۵ ساله و بیشتر کشور(کارگران مشمول قانون کار)، بیشترین سهم به گروه عمده فعالیت عمرانی تولید صنعتی با ۲۶.۹۹ درصد و بعد از آن به گروه های عمده فعالیت ساختمان با ۲۲.۴۵ درصد و تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت با ۱۳.۸۴ درصد اختصاص دارد.

الیاسی گفت: تعداد آسیب های شغلی در سال گذشته تعداد ۸۴ نفر حادثه بوده است که ۹۶.۷ درصد مربوط به مردان و تنها ۳.۳درصد مربوط به زنان است

الیاسی ادامه داد: بیشترین تعداد حادثه شغلی بر حسب عامل حادثه در سال ۱۴۰۰ به ترتیب مربوط به عامل سقوط کردن و لغزیدن با ۳۵.۴ درصد، گیر کردن داخل یا بین اشیاء و ماشین ۲۱.۴ است.

وی گفت:بررسی تعداد آسیب های برحسب فعالیت عمده اقتصادی نشان می دهد که بیشترین آسیب شغلی در سال۱۴۰۰ به ترتیب مربوط به فعالیت های  بخش ساختمان با ۴۸.۷ درصد و صنعت(تولید) ۱۶.۲ در استان ایلام است و از لحاظ کم ترین تعداد آسیب های شغلی و حوادث ناشی از کار استان ایلام رتبه ششم در کشور را دارد.

وی در پایان گفت: آموزش کارگران و کارفرمایان، نظارت مستمر در خصوص رعایت مسائل ایمنی در حین کار، به کارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه برای نظارت بر رعایت مسائل ایمنی، تشکیل کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاه و عدم واگذاری کار به پیمانکاران فاقد تایید صلاحیت ایمنی، راهکارهای پیشنهادی برای کاهش حوادث ناشی از کار در پروژه های عمرانی که عمدتا تولید صنعتی و ساختمانی هستند.

۱ تیر ۱۴۰۱ ۱۸:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید