اخبار

رتبه اول ایلام در ثبت اشتغال تعهد شده در کشور

رتبه اول ایلام در ثبت اشتغال تعهد شده در کشور
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: ایجاد ۱۴ هزار و ۲۳۶ فرصت شغلی تا پایان سال جاری در استان پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، نورالدین الیاسی در دومین جلسه شورای اشتغال استان که به ریاست استاندار ایلام و مدیران اجرایی استان برگزار شد اظهار داشت: طی سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ میزان تعهد اشتغال استان ۱۱ هزار و ۴۳۴ نفر می باشد که چهار هزار و ۷۶۳ نفر آن مربوط به سال ۱۴۰۰ و مابقی مربوط به سال جاری است که با دستور استاندار ایلام این رقم به ۱۴هزار و ۲۳۶ ایجاد شغل افزایش یافته است.

وی اعلام کرد: تاکنون فرمانداران شهرستان های استان با هماهنگی دستگاه های اجرایی استان، ۱۲ هزار و ۸۲۴ نفر تعهد اشتغال برای امسال نموده اند.

الیاسی گفت: بر اساس اعلام دبیرخانه اشتغال کشور در سال جاری تاکنون استان ایلام در مقیاس کشوری با ثبت ۱۹۷۸ ثبت در سامانه  اشتغال رصد رتبه اول سامانه رصد کشور را به خود اختصاص داده است. 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به توزیع اعتبارات تبصره ۱۶ در استان گفت: در این زمینه برای ایجاد اشتغال ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۳۵۰ میلیارد تومان، بنیاد علوی ۱۲۰، بنیاد شهید و امور ایثارگران ۲۲۰، ستاد کل نیروهای مسلح ۱۳۰، کمیته امداد و بهزیستی و صندوق شکوفایی ۱۳۱ و بسیج سازندگی ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است در این جلسه، الیاسی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده اداره کل در بخش‌ اشتغال و تسهیلات بیان کرد که استاندار ایلام ضمن تأیید این سخنان گفت: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گزارش خوب و امیدوارکننده ای از وضعیت ثبت اشتغال در سامانه رصد ارائه دادند که جای تشکر دارد.

در پایان این جلسه از مدیران موفق و مدیران امور شعب بانک های عامل استان در امر ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) کشور با اهدا لوح تقدیر شد.

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید