اخبار

ارتقاء بخش تعاون و حل مشکلات تعاونی ها موجب پیدایش فرهنگ اعتماد و همدلی در جامعه می شود

ارتقاء بخش تعاون و حل مشکلات تعاونی ها موجب پیدایش فرهنگ اعتماد و همدلی در جامعه می شود
صبح امروز سه شنبه بیست و چهارم خردادماه جلسه کمیته رفع موانع کسب و کار و مشکلات اعتباری تعاونی های ایلام به ریاست مدیرکل، معاون تعاون و کارکنان تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کلیه اعضاء در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، نورالدین الیاسی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام هدف از کمیته رفع موانع کسب و کار و مشکلات اعتباری تعاونی ها کمک و مساعدت قانونی ممکنه جهت رفع چالش ها و موانع فعالیت تعاونی ها در حوزه نهاد های مالی بخش تعاون و تامین و جذب بهینه منابع مالی می باشد.

وی گفت این کمیته به منظور  رفع موانع و مشکلات اعتباری تعاونی ها در راستای رسیدگی به مشکلات اعتباری و تسهیلاتی شرکت های تعاونی در شرایط فعلی با حضور دستگاه های عضو کمیته و صاحبان شرکت های تعاونی به صورت مستمر برگزار می شود.

وی اظهار داشت: تعاون به عنوان یک رویکرد اقتصادی نقش مهمی در توسعه استان دارد که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با کارآفرینی، اشتغال و تولید در ارتباط است و علاوه بر آن ارتقاء بخش تعاون و حل مشکلات تعاونی ها موجب پیدایش فرهنگ اعتماد و همدلی در جامعه می شود.

الیاسی تصریح کرد: ویکرد جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت از فعالیت های بخش تعاون به صورت خاص و ویژه حمایت می باشد چرا که معتقدیم تعاونی‌ها نقش سازنده‌ای در تولید و توسعه اشتغال در کشور دارند و در این مسیر با جدیت مشکلات و موانع پیش روی تعاونی ها را رصد کرده و با اولویت به دنبال بهبود فضای کسب و کار تعاونی ها هستیم.

وی گفت: بدون شک رسیدگی به مشکلات بخش تعاون می تواند اثرات انکار ناپذیری بر تقویت و رونق تولید داشته باشد به همین دلیل در سال جدید در تلاش هستیم به صورت ویژه مشکلات شرکت های تعاونی را با همکاری کارشناسان این حوزه پیگیری و رصد نماییم.

در این جلسه موضوعات دو شرکت تعاونی گاوداری ایلام در خصوص رفع موانع مالی در بانک توسعه تعاون استان مطرح و تصمیماتی در مورد حل آن ها انجام گرفت.

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید