اخبار

معاون اجتماعی بنیاد 15خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) کشور :140هزار کودک زیر پوشش غربالگری بینایی قرار می گیرند

معاون اجتماعی بنیاد 15خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) کشور :140هزار کودک زیر پوشش غربالگری بینایی قرار می گیرند
معاون اجتماعی بنیاد 15خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) کشور گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که هفته آینده با مشارکت وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت و سازمان بهزیستی کشور هفته آینده منعقد می شود 140هزار کودک زیر پوشش غربالگری بینایی قرار خواهند گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مجتبی ابراهیمی روز سه شنبه در همایش بزرگداشت هفته معلولان و توزیع 65 ویلچر اهدایی بنیاد 15 خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: هدف از اجرای این طرح اینست که هیچ کودک محرومی در کشور بخاطر مشکلات مالی دچار کم بینایی و نابینایی نشود.

وی ادامه داد: با عقد این تفاهم نامه  در اجرای این طرح چنانچه کودکان زیر پوشش پس از معاینه به عینک و یا جراحی چشم نیاز داشته باشند بصورت رایگان به آنها اعطا خواهد شد.

وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه دیگری در هفته گذشته ویژه غربالگری شنوایی کودکان محروم خبر داد و افزود: هدف از اجرای این طرح پیشگیری از ناشنوایی کودکان محروم کشور است و در این زمینه برای تامین هزینه کاشت حلزون از آنها حمایت خواهد شد.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) ایلام نیز در این آیین گفت: این بنیاد همواره برای حمایت از نیازمندان و محرومان در کنار بهزیستی بوده است.

محمد زارع یکی از مهمترین اقدام های این ستاد را پرداخت سه هزار میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی و خرد عنوان کرد و گفت: همه ارگان ها باید برای خدمات رسانی هرچه بهتر به معلولان با بهزیستی همکاری و مشارکت داشته باشند.

مدیر کل بهزیستی استان ایلام نیز در این برنامه گفت: از مجموع حدود 17هزار فرد دارای معلولیت در این استان 10هزار نفر دارای معلولیت شدید و خیلی شدید هستند.

زهرا همتی با ذکر اینکه موانع توانمندی های افراد دارای معلولیت زیاد است افزود: اگرچه بر اساس قانون جامع حمایت از حقوق معلولان این قشر دارای حق و حقوقی هستند ولی موانع توانمندی این قشر زیاد است.

۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید