اخبار

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی: آغاز طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در مناطق شهری ایلام

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه مناطق شهری برای نخستین بار در ایلام کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، حسین نورعلیوند گفت: این طرح با هدف شناسایی افراد دارای معلولیت در مناطق روستایی و ارایه خدمات مختلف به آنها از دهه ۸۰ آغاز و بتازگی اجرای آن در مناطق شهری آغاز شده است.

وی ادامه داد: اجرای این طرح در مناطق شهری کشور و به تبع این استان در محله های  کم برخوردار و آسیب پذیر  این مناطق اجرا که در نخستین گام شهرستان ایلام برای اجرا انتخاب شده است.

معاون توانبخشی بهزیستی ایلام تاکید کرد: چهار منطقه آسیب پذیر ایلام شامل بانبور، سبزی آباد، کارخانه نمک و بانبرزر در این طرح با جمعیت ۳۷ هزار و ۷۸۵ مورد نظر قرار گرفته است.

نورعلیوند اضافه کرد: این طرح در قالب پنج مولفه مختلف سلامت، آموزش، امرار معاش، اجتماعی و توانمندسازی اجرا که در قالب هریک از این مولفه ها خدمات مورد نیاز به افراد دارای معلولیت زیر پوشش این طرح ارایه خواهد شد.

وی یادآور شد: این طرح از طریق ۲ دفتر تسهیل گری مستقر در این محلات اجرا و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

معاون توانبخشی بهزیستی ایلام افزود: طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه از دهه ۸۰ در مناطق روستایی این استان آغاز که دستاورد آن شناسایی پنج هزار و ۷۵۱ معلول اعم از زن و مرد در ۴۹۴ روستای مختلف شهرستان های سراسر استان بوده است.

بیش از ۱۷ هزار فرد دارای معلولیت در استان ایلام از خدمات بهزیستی برخوردارند.

۱۹ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید