اخبار

مدیر درمان تامین اجتماعی:56 هزار نفر به مراکز درمانی تامین اجتماعی ایلام مراجعه کردند

مدیر درمان تامین اجتماعی:56 هزار نفر به مراکز درمانی تامین اجتماعی ایلام مراجعه کردند
مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام گفت: ۵۶ هزار و ۹۳۴ بیمه شده در سه ماهه اول سالجاری به سه مرکز درمانی سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، دکتر علیرضا رمضانی شامگاه یکشنبه در نشست مجازی با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار داشت: از این تعداد مراجعات، هفت هزار و ۵۸۴  مورد مربوط به آزمایشگاه، هزار و ۷۵۷  مورد سونوگرافی، سه هزار و ۹۸۴ مورد رادیوگرافی، ۲۳۴ بیمار، ۶۳۷ مورد جراحی و ۴۲ هزار و ۷۳۸ نیز مربوط به درمانگاه است.

وی افزود: اقلام دارویی در داروخانه های سازمان وجود دارد و استان نیز تحت قوانین و بخشنامه های کلی سراسر کشور قرار دارد، بر این اساس داروخانه درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان دهلران از این امر مستثنی نبوده و هم اکنون ۲۵۵ قلم دارو در این مکان وجود دارد.

رمضانی ادامه داد: احداث سه درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان های آبدانان، سرابله  و دره شهر در دستور کار قرار دارد که ۲ درمانگاه  آبدانان و سرابله در مرحله تامین و واگذاری زمین و درمانگاه دره شهر نیز با رایزنی های انجام شده با اداره راه و شهرسازی در دست اقدام است.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام گفت: همچنین احداث درمانگاه شماره ۲ شهر ایلام در مرحله طراحی نقشه و دی کلینیک تامین اجتماعی ایلام در ساختمان جدید ساخت و ساز می شود.

وی با بیان اینکه طرح ملی نسخ الکترونیک در راستای الکترونیک شدن دولت جزو برنامه ها و الزامات برنامه ششم توسعه است، ادامه داد: اجرای این طرح از سال ۹۷ در مراکز طرف قرارداد  سازمان آغاز و هم اکنون با ۹۶ درصد در حال اجرا است، همچنین فاز دوم این طرح در سطح بیمارستان ها و مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان در حال اجرا است.

دکتر رمضانی تصریح کرد: داروهای بیماران خاص شامل تالاسمی، هموفیلی و دیالیزی نه تنها در سطح داروخانه های سازمان بلکه داروخانه های معمولی استان نیز وجود ندارد و این داروها فقط در داروخانه بیمارستان شهید مصطفی و یا در داروخانه های منتخب که داروهای آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی تامین می شود، موجود است.

وی بیان داشت: روزانه در ۲ شیفت صبح و عصر هزار و ۷۰۰  بیمار به سه مرکز دی کلینیک، درمانگاه شماره ۲ و درمانگاه دهلران به پزشکان عمومی و متخصص مراجعه می کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام اضافه کرد: درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان مهران با پیشرفت ۵۰ درصد در حال احداث است که با قول مساعد پیمانکار این پروژه مهم درمانی تا پایان سال افتتاح و به بهره برداری می رسد.

۲۸ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید