اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: افزتیش تسهیلات قرض الحسنه بازنشتگان به ۵۰ میلیون ریال/ تلاش ما در وزارتخانه هموار کردن بهبود مسیر شرایط زندگی بازنشستگان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: افزتیش تسهیلات قرض الحسنه بازنشتگان به ۵۰ میلیون ریال/ تلاش ما در وزارتخانه هموار کردن بهبود مسیر شرایط زندگی بازنشستگان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام نیز در این نشست گفت: افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه هر بازنشسته از ۲۰ میلیون ریال به ۵۰ میلیون ریال از دیگر اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از قشر بازنشستگان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی روز چهارشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و نمایندگان مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تاکنون در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، ۶۰ نشست با ۲۳۹ مصوبه برگزار شده که از این میزان ۱۶۴ مصوبه اجرایی و ۷۵ مصوبه در دست اقدام است.

وی افزود: احیاء و بازگشت ۱۷ واحد تعطیل به چرخه فعالیت از دلایل انتخاب ایلام به عنوان استان برتر کشور در رفع موانع پیش‌روی تولید در سال جهش تولید است.

شیرخانی یادآور شد: طی ۱۱ ماهه امسال بیش از ۷۰ بنگاه اقتصادی مشکل دار در استان شناسایی و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام یادآور شد: از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه ۴۰۸ کارگر که در این بنگاه های اقتصادی مشغول به کار بودند، مورد حمایت قرار گرفته و ۸۸ کارگر مقرری بگیر بیمه بیکاری نیز به فنی و حرفه ای و نهضت سوادآموزی جهت فراگیری مهارت های لازم و ارتقا سواد معرفی شدند.

شیرخانی تاکید کرد: ۶۸۰ مقرری بگیر بیمه بیکاری از طریق معرفی واحدهای متقاضی تسهیلات کارفرمایی به اشتغال بازگردانده شدند و هشت هزار و ۲۸۳ پرونده مربوط به مشمولان تحت پوشش بیمه بیکاری مورد بررسی قرار گرفته است.

وی اولین تعهد سازمان تامین اجتماعی را پرداخت حقوق بازنشستگی مکفی اعلام کرد و افزود: سال جاری برای بهبود شرایط بازنشستگان و افزایش حقوق آنها اقدامات اساسی انجام و علاوه بر افزایش سالیانه حقوق، متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز انجام شد، همچنین ارائه خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش، دومین وظیفه اصلی این سازمان است و اولویت اصلی سازمان خرید خدمات از وزارت بهداشت و سایر مراکز درمانی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام اضافه کرد: تولید درمان وظیفه وزارت بهداشت و خرید خدمات وظیفه سازمان تامین اجتماعی و احداث درمانگاه و بیمارستان توسط سازمان تامین اجتماعی به نوعی کمک به وزارت بهداشت است.

شیرخانی اظهار داشت: تاکنون از ۳۰ خدمت غیرحضوری پر مراجعه سازمان تامین اجتماعی ۲۵ خدمت رونمایی شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

وی افزود: یکی از اولویت‌های امسال سازمان تامین اجتماعی به ویژه ۶ ماه دوم در حوزه بیمه‌ای طرح ۳۰۷۰ است که با تلاش همکاران این طرح در حال پیشرفت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام در بخش دیگری از سخنانش به اعتبارات بانک رفاه اشاره کرد و گفت: اعتبار قرض الحسنه بانک رفاه کارگران از دو هزار میلیارد ریال به بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال با نرخ چهار درصد یعنی حدود ۱۱ برابر و معادل اعتبار ۱۵ سال گذشته بانک رسیده است.

وی تاکید کرد: چنانچه بازنشستگان نتوانند عزت‌مندانه زندگی کنند، شاغلان نیز در نهایت نسبت به آینده خود ناامید می شوند، بنابراین تلاش ما در وزارتخانه همواره بر این بوده که مسیر بهبود شرایط زندگی را برای این عزیزان هموار کنیم.

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید