اخبار

عیدی مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایلامی قبل از ۲۲ بهمن واریز می شود

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایلام گفت: به دنبال اجرایی شدن طرح همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران، مستمری یک هزار و ۲۶۰ مستمری‌بگیر استان قبل از ۲۲ بهمن واریز می شود.

به گزارش رئابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، روح اله سرواندام روز سه شنبه در نشست مجازی با اصحاب رسانه ایلام اظهار داشت: استان ایلام دارای ۳۲۰ مستمری بگیر بازنشسته، ۱۸۶ خانوار از کارافتاده و ۷۵۸ مستمری بگیر فوتی است که از مزایای طرح همسان سازی حقوق مستمری بگیران بهره مند شده اند.

وی افزود: یکی از گام‌های بلند دولت تدبیر و امید اجرای طرح همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر است که این طرح پس از اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی مطرح و اجرایی شد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایلام با بیان اینکه حقوق مستمری بگیران این صندوق به طور میانگین ۵۲ درصد افزایش یافته است، گفت: به دنبال پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، این شورا در مصوبه ای با نقل و انتقال حق بیمه با کسور بازنشستگی از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به سایر سازمان ها و صندوق های بازنشستگی یا برعکس موافقت کرد.

سرواندام اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی سوابق بیمه در صندوق قابل انتقال به سایر صندوق هاست.

وی یادآور شد: جامعه هدف این صندوق، روستاییان، عشایر، کشاورزان غیرساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون‌شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و نظام دامپزشکی است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایلام با اشاره به اینکه از ابتدای سال یک هزار و ۸۰۰ خانوار بیمه شده عضو به  صندوق عشایر شدند، افزود: جمعیت روستاییان استان، ۵۰ هزار نفر است که از این تعداد، جامعه هدف صندوق، ۳۲ هزار حدود ۶۴ درصد جامعه هدف را پوشش داده است.

سرواندام ادامه داد: ۳۰ کارگزار در سطح استان وجود دارد که شامل تعاونی های کشاورزی، تعاونی روستایی و دهیاری ها هستند، همچنین افراد رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال که تابعیت ایرانی داشته و تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نباشند، می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی به عضویت این صندوق درآیند.

وی اضافه کرد: از مجموع ۱۰۰ درصد حق بیمه ۷۰ درصد توسط دولت و مابقی توسط فرد بیمه شده پرداخت می‌شود که رقم ناچیزی در ماه است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایلام اظهار داشت: بازنشستگی، از کار افتادگی، برخورداری بازماندگان و انتقال سوابق بیمه از مهمترین مزایای بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر است.

به گفته سرواندام، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یکی از ارکان نظام جامع تامین اجتماعی ذیل شورای عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و هم اکنون ۳۲ هزار ایلامی تحت پوشش این صندوق قرار دارند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید