اخبار

۱۴ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی در ایلام فعال است

۱۴ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی در ایلام فعال است
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام گفت: ۱۴ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بخش دولتی و ۱۵۰ آموزشگاه خصوصی در ایلام فعالیت می‌کنند.

علی رشیدی ظهار داشت: آموزش‌های سازمان فنی و حرف‌های در چهار خوشه صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر ارایه می‌شود.

وی یادآورشد: رسالت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، ایجاد مهارت در جویندگان کار، تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار استان و ارتقای سطح مهارت شاغلان در بخش صنعت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام با بیان اینکه بیکاری در حال حاضر یکی از مشکلات جامعه است، افزود: دلیل اصلی عدم اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان، نداشتن مهارت و تخصص لازم برای انجام کار مورد نظر است.

وی تنها راه برون رفت از مساله بیکاری جوانان را فرهنگ‌سازی در سوق دادن این قشر به کسب مهارت و فراگیری دانش فنی دانست و گفت: سازمان آموزش و پرورش و رسانه‌ها باید از سطوح پایه و مدارس ابتدایی فرهنگ مهارت‌آموزی را نهادینه کنند.

رشیدی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد متقاضیان حضور در کارگاه‌های آموزشی را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهد، افزود: این افراد با شرکت در کارگاه‌های اداره کل آموزش و فنی و حرفه‌ای می‌توانند مهارت‌های عملی مرتبط با حوزه دانشگاهی خود را کسب کنند.

وی اضافه کرد: کارآموزان پس از گذاران دورهه‌ای آموزشی با مهارت اندوزی و کسب تخصص لازم می‌توانند در بنگاه‌های اقتصادی استان مشغول بکار  شوند.

۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید