اخبار

گزارش مدیر صندوق کارآفرینی امید ایلام از عملکرد صندوق استان در حمایت از کارآفرینان روستایی

گزارش مدیر صندوق کارآفرینی امید ایلام از عملکرد صندوق استان در حمایت از کارآفرینان روستایی
عزت پور مدیر صندوق استان ضمن تبریک روز ملی روستا به تمام روستاییان و عشایر غیور کشور به خصوص روستاییان استان ایلام گزارشی از عملکرد صندوق استان در حمایت از کارآفرینان روستایی بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید استان ایلام، عزت پور مدیر صندوق استان گفت:  15 مهر ماه که در تقویم رسمی کشور روز ملی روستا و عشایر  نامگذاری گردیده است بر تمام روستاییان و عشایر غیور کشور خصوصا روستاییان و عشایر محترم استان ایلام تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

وی گفت: قطعا نقش روستا و روستاییان کشور در هر مقطعی به ویژه در زمینه توسعه و رشد اقتصادی نباید نادیده گرفته شود . این قشر شریف و بعضاً محروم از امکانات زندگی اولیه امور رفاهی ، برای عمران و آبادانی ایران زحمات زیادی را متحمل گردیده اند.

وی اقدامات انجام گرفته شده در حوزه ی روستایی توسط صندوق کارآفرینی امید استان ایلام را در دو بخش احصاء نمود: اولاً در بخش خدمات و برنامه های داخلی صندوق که در قالب 3 استراتژی - هر روستا یه محصول روستای بدون بیکار و صندوق های خرد محلی وثانیاً اقدامات صورت گرفته در راستای قانون اشتغال پایدار روستایی صندوق کارآفرینی استان ایلام در طی 3سال گذشته تعداد قریب به 70 روستا در سطح استان را که دارای ظرفیت و پتانسیل های خاص بوده را شناسایی و باهمکاری سازمان ها ونهادهای مرتبط اقدام به پرداخت تعداد قریب 800 طرح به مبلغ 42 میلیارد ریال نموده وسایر روستا ها در حال تکمیل فرایند پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات صندوق می باشد. در حوزه ی اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی با عنایت به اینکه صندوق کارآفرینی امید یکی از عاملین پرداخت این تسهیلات می باشد توانسته است طی 3 سال از 1435 فقره طرح کارآفرینی روستایی با اعتبار بالغ بر 732 میلیارد ریال که سبب ایجاد 2223 شغل شده است حمایت نماید.

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به این که صندوق در تمامی شهرستان های استان  به جز شهرستان هلیلان شعبه داشته خدمات پرداخت در این حوزه در تعداد 294 روستای استان تقسیم شده است.

۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید