اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: سهم بهزیستی در پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات بند ب تبصره۱۶ بررسی شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: سهم بهزیستی در پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات بند ب تبصره۱۶ بررسی شد
صبح روز سه شنبه چهاردهم مردادماه با حضور مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهزیستی و مدیران بانک های استان، جلسه پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات بند ب تبصره۱۶ سهم بهزیستی در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی ضمن تاکید بر جذب حداکثری تسهیلات بند ب تبصره۱۶ گفت: مبحث اشتغال، دغدغه اصلی کشور است و طبق برنامه های دولت برای ایجاد اشتغال، تبصره ۱۶ قانون بودجه کشور، یکی از سیاست های بودجه ای دولت در زمینه ایجاد، تثبیت اشتغال و سیاست های بازار کار است که می تواند بخشی از مشکلات قشر آسیب پذیر بهزییستی را مرتفع نماید

شیرخانی ادامه داد: پرداخت  وام های کم بهره خوداشتغالی یکی از اقداماتی است که بهزیستی در جهت ایجاد اشتغال پایدار و توانمندی جامعه هدف در دستور کار دارد.

شیرخانی با اشاره به سختگیری های برخی بانک ها در پذیرش تضامین تصریح کرد: شایسته است اداره کل بهزیستی درچارچوب قانون، سازوکاری نحوه پرداخت این تسهیلات را به بانک ها اعلام نماید تا استفاده مددجویان از تسهیلات بانکی آسان‌تر  شود.

وی گفت: می توان بخش اعظمی از تسهیلات بند ب تبصره۱۶ را با برنامه ریزی در قالب پشتیبان ساماندهی کرد تا با این کار تسهیلات به صورت موردی پرداخت نشود.

همتی مدیرکل بهزیستی نیز در این جلسه گفت: سهم بهزیستی از محل اعتبارات بند ب تبصره۱۶، سی و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که در سه حوزه اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری پرداخت می گردد که جهت خود اشتغالی و کارفرمایی نیز قابل پرداخت است.

وی تصریح کرد: سقف این تسهیلات پنجاه میلیون تومان است و با باز پرداخت آن ها، هفت ساله است.

همتی مشکل اصلی در پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی ایلام را تضامین بانکی عنوان کرد و گفت: باید در این رابطه مساعدت‌های لازم از سوی بانک‌های عامل صورت گیرد.

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید