اخبار

فلاحی نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی: جوانان ایلامی باید دانش تخصصی نفت و‌گاز بیاموزند

فلاحی نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی: جوانان ایلامی باید دانش تخصصی نفت و‌گاز بیاموزند
در سومین روز از هفته ملی مهارت و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، سارا فلاحی نماینده حوزه شمالی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام با مدیرکل، معاونین، روسای ستادی و روسای مراکز در سالن جلسات اداره کل بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، در این جلسه، فلاحی ضمن  تبریک هفته ملی مهارت و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: به شکل عملی و کاربردی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برایم مهم است و با وجود مشغله های کاری زیاد به ایلام آمده و در جمع شما حضور دارم.

فلاحی به پتانسیل استان در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی اشاره کرد و گفت: در این زمینه در کشور حرفی برای گفتن داریم و باید با نیازسنجی های منطقه‌ای رشته های مهارتی در این زمینه ها را احصاء نموده و آموزش‌های لازم را به جوانان منطقه ارائه دهیم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه بحث نیروهای متخصص غیربومی اشاره کرد و بیان داشت: از عزت نفس جوانان ایلامی برای من از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، ما باید دانش تخصصی صنعت نفت و گاز را به جوانان استان آموزش دهیم تا کسی از بیرون جوانان ایلام را به بیکاری نکشاند و این برای من قابل تحمل نمی باشد.

سارا فلاحی اظهار داشت:« مجلس وظیفه دارد که با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توجه کند»

وی در ادامه به کمک دولت به تامین تجهیزات و نوسازی کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: مجلس هر کاری لازم باشد در حمایت از کمک دولت به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خواهد کرد.

وی به جایگاه مربیان آموزشی فنی حرفه ای اشاره کرد و اظهار داشت: مربیان فنی و حرفه‌ای، اساس آموزش فنی و حرفه ای می باشند و کار اصلی این سازمان را مربیان زحمتکش آن انجام می‌دهند و باید به آنها توجه ویژه شود.

فلاحی به تبدیل وضعیت مربیان باسابقه اشاره کرد و افزود: اگر در مجلس برای این مربیان طرح نوشتیم که تبدیل وضعیت شوند حتی اگر بار مالی برای دولت داشته باشد باید تامین شود و اشکال ندارد چرا که نتیجه آن تولید مهارت است .

فلاحی در ادامه به فوق العاده ویژه مربیان اشاره کرد و اظهار داشت این طرح برای همه مربیان است و باید حل شود .

وی در ادامه به نیروهای قراردادی اشاره کرد و بیان داشت نیروهای قراردادی بالای ۱۰ سال باید تبدیل وضعیت شوند

وی به مزایای مناطق جنگی کارکنان اشاره کرد و مشکلات پیش آمده در عدم پرداخت بعضی شهرستان‌ها را مشکل قانون دانست و اظهار داشت: با وزیر دفاع در این خصوص مذاکراتی صورت گرفته و آنها نیز آن را مشکل قانونگذار می دانند و باید این مهم در مجلس مطرح شده و قانون آن اصلاح شود .

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان به معضل بیکاری در استان اشاره کرد و افزود: ایجاد اشتغال و کار از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر کار باشد حتی از آسیب‌های اجتماعی نیز جلوگیری می کند .

فلاحی به طرح تکاپو اشاره کرد و اظهار داشت: آموختن دانش و یادگیری مهارت در خودکفایی و یافتن شغل جوانان این دیار را بیش از هرچیز دیگر کمک می کند
۴ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید