اخبار

اعطای تسهیلات به آسیب دیدگان فاقد بیمه در ایلام

اعطای تسهیلات به آسیب دیدگان فاقد بیمه در ایلام
استاندار ایلام: مدیران یک هفته فرصت دارند این کمک ها را جذب کنند!/ به ۸ هزار و ۱۶ واحد آسیب دیده استان تسهیلات اعطا می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ضمن اشاره به این مطلب که کرونا خسارت زیادی در حوزه های مختلف به استان وارد کرده است، از عدم جذب به موقع تسهیلات آسیب دیدگان از کرونا انتقاد کرد و گفت: دولت برای رفع مسائل و مشکلات ۸ هزار و ۸۶ واحد خسارت دیده از کرونا در استان بیش از ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد بسته به نوع کسب و کار برای هر نفر بین ۶ تا ۱۶ میلیون تومان در نظر گرفته است اما تاکنون ۲ هزار و ۵۹۷ واحد ثبت نام کرده اند و تنها ۱ میلیارد و ۶۵۶ میلیون تومان پرداخت شده است!

وی با طرح این سئوال که چرا دستگاه های اجرایی استان نتوانسته اند این کمک ها را به موقع جذب کنند، تاکید کرد: ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات ۱۲ درصد آن هم بدون ضامن برای آسیب دیدگان از کروناتخصیص داده شده است، بایست از این فرصت استفاده کرد و یکشنبه آینده در این خصوص جمع بندی خواهیم داشت و قصور در عدم جذب تسهیلات به هیچ عنوان از هیچ مدیری پذیرفتنی نیست.

وی افزود: مدیران مربوطه فقط یک هفته فرصت دارند این تسهیلات را جذب کنند.

سلیمانی دشتکی در ادامه با تاکید بر این مهم که تا هفته آینده بایست به یک عدد قابل قبول در زمینه جذب تسهیلات آسیب دیدگان از کرونا برسیم، افزود: اگرچه در پرداخت ها به نسبت کشور در رتبه اول هستیم اما ما خواستار رفع موانع برای جذب تمام این تسهیلات و حتی مازاد بر آن هستیم چرا که کرونا خسارات فراوان و بیش از آن چیزی که برآورد شده بر استان وارد نموده است.

وی در خصوص آسیب دیدگان از کرونا که فاقد کد بیمه ای هستند، گفت: حجم عظیمی از واحدهای فاقد کد بیمه در استان وجود دارد که در شرایط کنونی آسیب دیده اند و مشمول این طرح نمی شوند که با رایزنی های انجام شده قرار شده تسهیلات مربوط به این قشر نیز اعطا شود.

وی افزود: در این زمینه لازم است دستگاه متولی لیست افراد آسیب دیده تحت تصدی خود را احصا کنند و از طریق سامانه ای که دراختیار آنان است به وزارت مربوطه ارجاع دهند تا در نهایت به وزارت تعاون برای اعطای تسهیلات برنامه ریزی شود.

نماینده عالی دولت در استان ضمن اشاره به این مهم که داریم وارد فاز تسهیلات توسعه روستایی می شویم، از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست که در جذب مطلوب این تسهیلات به موقع اقدام کنند.

وی ادامه داد: امسال عدد مناسبی برای تسهیلات روستایی استان اختصاص یافته است و در سفر معاون توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری نیز به خاطر جذب مطلوب تسهیلات روستایی در مرحله اول ۱۶۵ میلیارد تومان دیگر مازاد بر سهم استان تسهیلات قرض الحسنه اختصاص یافته است.

وی در ادامه از مدیران استان خواست با رفع بروکراسی اداری و موانع پیش رو، با تعریف پروژه های توجیه دار و با ایجاد پروژه های بی نام راه را برای اشتغال جوانان در استفاده از تسهیلات اشتغالزایی هموار سازند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی ایلام: فرایند پرداخت تسهیلات به 2هزار وششصد  واحد خسارت دیده از تعیطلات ناشی از ویروس کرونا درحال انجام است.

شیرخانی افزود : مجموع اعتبارات اختصاص یافته به واحدهای خسارت دیده 216 میلیارد تومان است که وتاکنون بالغ بر یک میلیارد و800میلیون تومان تسهیلات به صاحبان واحدهای آسیب دیده پرداخت شده است.

۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید