اخبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام: روند جذب تسهیلات کرونا در ایلام سرعت یابد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام: روند جذب تسهیلات کرونا در ایلام سرعت یابد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از بانک ها و دستگاه های اجرایی استان خواست که روند پرداخت و جذب تسهیلات صنوف آسیب دیده از کرونا در استان را سرعت بخشند‌

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، حیدر نعمتی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: برخی از دستگاه های اجرایی علی رغم تعداد زیاد مشمولین تسهیلات اطلاع رسانی جامع ای به  افراد تحت حمایت خود انجام نداده اند.

وی به اطلاع رسانی جامع به اصناف برای برخورداری از این تسهیلات ارزان قیمت تاکید کرد و افزود: افراد فاقد کد بیمه کارگاهیی به زودی برای دریافت این تسهیلات تعیین تکلیف می شوند.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست که جلساتی با ادارات زیر مجموعه خود با محوریت فرمانداران در شهرستانها نیز برگزار کنند تا افراد واجد شرایط بتوانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی به تجربه موفق استان در امر جذب تسهیلات روستایی و همچنین مدیریت مناسب طرح بهینه سوخت اشاره کرد و گفت: ما تجربیات موفقی در زمینه جذب تسهیلات و اطلاع رسانی و همراهی مردم داریم که برای استفاده از این ظرفیت تسهیلات موجود باید از آنها استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از سیستم بانکی خواست که پیگیری لازم در راستای تکمیل پرونده ها و توزیع آنها در شعبات مختلف شهرستانی و تسریع در روند پرداخت را در دستور کار خود قرار دهد.

نعمتی اظهار داشت: این تسهیلات فرصت خوبی برای حمایت از کسب و کارهای ناشی از کرونا است که اگر جذب شود می تواند بخشی از مشکلات آنها را کم کند.

- مدیران بانک ها کار نظارت بر شعبات برای رعایت فاصله اجتماعی را انجام دهند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از مدیران امور شعب بانک های استان خواست به منظور حفظ سلامت مشتریان و کارکنان بانک کار نظارت مستمر بر شعبات بانک ها به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از مواد ضدعفونی کننده برای پیشگیری از بیماری کرونا را در دستور کار خود قرار دهند

وی افزود:  آمار شیوع کرونا در کشور بسیاری بالاست و دستگاه ها و بانک ها باید ملزومات و وسایل بهداشتی را تهیه کنند و به خاطر حفظ سلامت کارکنان و مشتربان در شعبات و ادارت فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.

نعمتی اظهار داشت: مدیران بانک ها باید پرونده را در بین  شعبه تقسیم کنند تا از حجم تردد کاسته شود و روند پرداخت ها را تسریع بخشند تا تسهیلات اشتغالزا ابلاغ نشده این تسهیلات کرونا جذب شود.

سهم استان ایلام از محل تسهیلات حمایت از صنوف آسب دیده از کرونا 216میلیارد تومان است.

۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید