اخبار

140دختر در معرض آسیب ایلامی ساماندهی شدند

140دختر در معرض آسیب ایلامی ساماندهی شدند
مدیرکل بهزیستی ایلام با اشاره به فعالیت خانه سلامت دختران در این استان گفت: از سال ۹۶ و پس از راه اندازی این مرکز تاکنون ۱۴۰ دختر در معرض آسیب در این مرکز پذیرش و ساماندهی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، زهرا همتی گفت: مرکز خانه سلامت دختران با هدف شناسایی و پذیرش دختران در معرض آسیب های اجتماعی، ارایه مداخلات تخصصی فردی و خانوادگی به دختران در معرض آسیب و حمایت های اجتماعی از آنها تاسیس و فعالیت دارد.

وی با اشاره به پذیرش دختران در معرض آسیب در مدت سه سال فعالیت این مرکز ادامه داد: بیشترین مراجعان به این مراکز  معادل ۷۵ درصد در رده سنی ۱۶ تا ۲۸ سال قرار دارند که عمده مشکلات این افراد اعتیاد سرپرست خانواده، خشونت های خانگی و نداشتن درآمد مناسب خانوار است.

وی افزود: این مشکلات موجب آسیب هایی چون ترک تحصیل، خودکشی، روابط با جنس مخالف و بی مسئولیتی خانواده در مقابل این دختران شده است.

به گفته مدیرکل بهزیستی ایلام، این دختران پذیرش شده در مرکز مداخلات تخصصی، مددکاری و مشاوره برای آگاه‌سازی و توانمندسازی را دریافت کرده اند که با حمایت های مادی و معنوی تاکنون ۳۵ نفر از این دختران در زمینه حرفه آموزی خیاطی، آرایشگری، هنرهای دستی توانمند و زمینه ادامه تحصیل این افراد نیز فراهم شده است.

وی در خصوص حمایت از خانواده های این دختران در معرض آسیب نیز گفت: در این مرکز روزانه خصوصی که با نظارت بهزیستی فعالیت دارد دوره ها و کارگاه های آموزشی آگاه سازی برای مادران این دختران در جهت حمایت عاطفی نسبت به فرزندانشان برگزار شده است.

همتی یاد آورد شد: علاوه این با خانواده درمانی، ارایه مشاوره های فردی و خانوادگی سعی شده است خشونت های خانگی این خانواده ها تا حد ممکن کاهش یابد.

وی همچنین به فعالیت مرکز شبانه روزی حمایت و نگهداری دختران بی پناه اشاره کرد که در این مرکز افراد پذیرش شده تا زمان رفع مشکل مورد حمایتی بهزیستی قرار خواهند گرفت.

۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید