اخبار

استاندار ایلام ثبتنام بیش از 2 هزار واحد جهت دریافت تسهیلات کرونا

ثبتنام بیش از 2 هزار واحد جهت دریافت تسهیلات کرونا
سلیمانی دشتکی گفت: بیش از 8 هزار واحدی که به استان سهمیه داده شده بیش از 2 هزار واحد آن ثبت نام شده ، 1600 مورد ان بررسی شده ولی حتی یک مورد از این واحدها تسهیلات پرداخت نشده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست کارگروه اشتغال استان اظهار داشت: مردم از مدیران توقع دارند و خواسته و مطالبه آنان بحق است زیرا هرکس در کسوت و جایگاه مدیر امانتدار وظیفه ای خطیر برای رفع موانع و مشکلات و جهش تولید باید باشد.

وی افزود: مدیران از توان و قدرت بیشتری برخور دارند که باید خیلی قوی کار کنند و در سال جهش تولید و با توجه به مشکلات کرونا و مسائل اقتصادی باید عملکرد مدیران چند برابر باشد و به گونه ای کار کنیم که مملکت مشکل پیدا نکند.

وی در خصوص بازدید اخیر از شهرستان هلیلان نیز افزود:  زیرساختهای بسیاری باید در این مناطق ایجاد شود و زیرا در حوزه ی راه، آب شرب و دیگر زیرساخت های اولیه هنوز از شرایط بسیار پایینی برخوردار است.

وی افزود: همچنین در دیدار با مهندس فتاحی خواهش کردیم که به این منطقه هلیلان کمک شود و قرار شد ظرف یکی دو هفته آینده بازدید کند و برای رفع محرومیت این شهرستان اقدام مناسبی انجام گیرد.

سلیمانی دشتکی گفت: روز گذشته بیش از 7 جلسه با وزرا و مسئولین کشوری برگزار کردیم که روز بسیار پرباری برای استان بود.

وی افزود: جلسه با معاونت محرومیت زدایی نهاد ریاست جمهوری، معاون اول رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و پیگیری طرح گرمسیری و چند طرح بزرگ را برای استان مطرح کردیم که که کشت زمین های شیبدار ، افزایش مجوز کشت برنج در استان از جمله آنها بود.

وی اظهار داشت: همچنین در سازمان برنامه و بودجه با دکتر پورمحمدی دیدار داشتیم و در ارتباط با راهها، مسائل مهم دستگاهها صحبت شد و دستورات خوبی گرفته شد.

استاندار ایلام گفت: دیدار با  وزیر دفاع و پیگیری بحث ماده 112 مناطق جنگی مفصل صحبت شد، درنقاطی نوار مرزی هستند و در معرض بمباران بودند پیگیری شود.

سلیمانی دشتکی افزود: همچنین با وزیر صمت نیز مذاکراتی داشتیم و در خصوص مسایل مرز ، صادرات، ایجاد شهرک جدید پتروشیمی صحبت شد و و همچنین قول گرفتیم از وزیر محترم که هر آنچه از تسهیلات تبصره 18 باقیمانده به استان اختصاص دهند که قول مساعد داده شد و مجتمع ها و واحدهایی که نیاز دارند در این حوزه از این تسهیلات بهره مند شوند.

سلیمانی دشتکی گفت: ما در بخشنامه ها و ابلاغ آنها مشکل نداریم بلکه در اجرا مشکل داریم زیرا با وجود ابلاغ تسهیلات حمایتی واحدهای آسیب دیده از کرونا، متأسفانه پس از سه ماه هنوز پرداخت نشده و باید به مرحله اجرا بیشتر دقت کنیم.

وی در خصوص صنوف آسیب دیده از کرونا گفت: بیش از 8 هزار واحدی که به استان سهمیه داده شده بیش از 2 هزار واحد آن ثبت نام شده ، 1600 مورد ان بررسی شده ولی حتی یک مورد از این واحدها تسهیلات پرداخت نشده است.

وی از سیستم بانکی خواست  که مردم را معطل نگذارند و در این دوران کرونا بسیاری از کارگاه ها آسیب دیده اند و اگر این اقدامات را به ثمر نرسانیم مردم با مشکل مواجه خواهند شد.

وی تاکید کرد: ما باید شاهد یک حرکت سریع و قوی در استان باشیم، من به شدت ازمدیران دفاع کردم و در جلسه امر به معروف هم از عملکرد دولت دفاع کردیم، ما نمی گوییم که بیکاری را ریشه کن کردیم ولی تلاش های خوبی صورت گرفته است حرف ما این است که نرخ بیکاری را در استان کاهش دادیم.

استاندار ایلام گفت: بیکاری فارغ التحصیلان مشکل اصلی ما است که نیاز است هر حوزه ای باید به مسائل خود بپردازد و در آن حوزه به خوبی کار کند هرچند در کنار عواملی که باعث مشکلات اقتصادی شده اند بی انصافی ها هم مزید برعلت شده است.

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: به منظور جذب تسهیلات حمایتی از صنوف آسیب دیده از کرونا، تقاضا دارم که هفتگی بحث پرداخت ها بررسی شود و به سرعت این تسهیلات به افراد متقاضی پرداخت شود .

وی افزود: ما دربحث تسهیلات اشتغال روستایی بیش از سهم اختصاص داده شده به استان جذب کرده ایم و هدفمند و با نیازهای بحث اشتغال نسبت به پرداخت ها اقدام شد.

وی از معاونت روستایی خواست که یک طرح توسعه ای برای استان ارائه دهد و طرحهایی نیمه تمام که مشکل تسهیلات دارند، زیرساختهاست و دیگر موارد  را مشخص کند و تقسیم کار شوند و حوزههای مختلف مشخص شوند و در شورای برنامه ریزی هم پیگیری اعتبارات آنها شوند.

استاندار ایلام گفت: در حضور دکتر جهانگیری مصوبات را با حضور وزرا و مسئولین ملی برگزار و در روز روستا رسما اعلام می کنند که طرح جامع محرومیت زدایی استان را اعلام کنند.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید