اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام:216 میلیارد تومان سهم واحدهای آسیب دیده از کرونا در ایلام

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام:216 میلیارد تومان سهم واحدهای آسیب دیده از کرونا در ایلام
شیرخانی گفت: ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای آسیب دیده از کرونا در این استان اختصاص یافته که ظرفیت مناسبی برای حمایت از این کسب و کارهاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی در نشست شیوه پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا اظهار داشت: دولت در شرایط سخت اقتصادی کارفرمایان را تنها نمی گذارد و برای آن دسته از کارفرماهایی که کارگران خود را اخراج نکرده اند بسته حمایتی در نظر گرفته است که به ازای هر کارگر ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان تسهیلات ۱۲ درصد پرداخت می شود.

وی از ثبت نام ۸۵۷ کارفرما برای دریافت این تسهیلات(بسته حمایتی) خبر داد و تصریح کرد: هم چنین ۲ هزار و ۴۳۷ خانوار از بسته های حمایتی و معیشتی کرونا طی چهار مرحله برخوردار شده اند و مبالغی به حساب آنها واریز شده است.

شیرخانی اظهار کرد: سهم استان از تسهیلات تعیین شده برای جبران آسیب های ناشی از کرونا به صنوف و مشاغل خرد ۲۱۶ میلیارد تومان است که همه باید اطلاع رسانی کنند واحدهای آسیب دیده در سامانه ثبت نام کنند تا بتوانند از این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد بهره مند شوند.

وی گفت: اکنون ۱۴ رسته با ۱۵۰ زیر مجموعه فعالیتی برای کسب و کارهای ناشی از کرونا شناسایی شده است.

مدیسرکل تعاون، کار و رافه اجتماعی ایلام ادامه داد: با تلاش استاندار ایلام در پویش های مردمی و جمع آوری کمک ها، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جمع آوری شد که بر اساس سامانه ای که طراحی شده است، شش هزار و ۴۰۰ نفر به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان به حساب آنها واریز شد.

شیرخانی گفت: سعی شد در راستای حفظ شان و کرامت خانواده ها و همچنین جلوگیری از ایجاد تورم برخی اقلام کمک ها به صورت نقدی واریز شود.

بر اساس برآورد کارشناسان صنعت، معدن و تجارت هشت هزار واحد صنفی و ۴۰ واحد صنعتی در این استان بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان به دلیل شیوع کرونا دچار خسارت شده اند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید