اخبار

شرکت پویا نخ ایلام فعالیت خود را از سر می گیرد

شرکت پویا نخ ایلام فعالیت خود را از سر می گیرد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: شرکت پویا نخ ایلام فعالیت خود را در پنج خط تولید از فردا آغاز می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا فعالیت این واحد محدود شد اما با رایزنی های مدیران ارشد و اجرایی استان با سهامدار این شرکت با پنج خط تولید و ۱۵۰ کارگر فعالیت خود را از سر می گیرد.

شیرخانی تصریح کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام به دنبال حسن تدبیر استاندار در پیگیری مشکلات و مسائل واحدهای کارگری و برگزاری جلسات منظم کمیسیون کارگری، مشکلات کارگری را در واحدهای کارگری در دستور کار قرار داده است.

وی ایجاد تعامل بین کارگر و کارفرما را ملاک تداوم رونق تولید دانست و بیان کرد: با ایجاد تعامل و تحکیم روابط بین کارگر و کارفرما می‌توان شاهد تداوم رونق تولید در واحدهای تولیدی بود.

وی افزود: برای ادامه فعالیت شرکت پویا نخ در راستای شعار سال و رونق تولید، مصوب شد

از چهاردهم اردیبهشت ماه جاری با حضور کلیه کارگران استارت کارخانه زده شود و در مورد مطالبات فروردین ماه کارگران، افرادی که فاقد کارکرد بودند در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کنند.

شیرخانی یادآور شد: همچنین مابقی کارگران که کارکرد داشتند، جهت پیگیری مطالبات خود در مراجع حل اختلاف مستقر در اداره کار اقامه دعوی نمایند و دو ماه آتی، طرح طبقه بندی مشاغل توسط کارفرما اجرایی شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مقرر شد احکام و قرارداد کار کارگران در اختیار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته و لباس کار مناسب متناسب با نوع کار در اختیار کارگران قرار گیرد.

شیرخانی افزود: در چارچوب مقررات چنانچه تخلف و تمردی از جانب کارگران صورت گیرد با کارگران خاطی برخورد قانونی به عمل خواهد آمد همچنین حق بیمه اردیبهشت ماه کارگران از اول اردیبهشت ماه واریز می شود.

شرکت پویا نخ ایلام از سال 88 پروانه بهره برداری دریافت کرده و سالانه 26 هزار تن نخ پلی استر نیمه کشیده و کشیده شده، تولید می کند.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید