اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: کرونا تهدیدی که می توان آن را به فرصت تبدیل کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: کرونا تهدیدی که می توان آن را به فرصت تبدیل کرد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام با تاکید بر ارائه گزارش روزانه در حوزه فعالیت‌های این اداره در زمینه کاهش و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت: کرونا تهدیدی است که می توان آن را به فرصت تبدیل کرد و با توجه به تایید رییس جمهور بر آزاد شدن ١٫۶ میلیارد دلار دارایی مسدود شده لوکزامبورگ، قطعا شاهد روزهای خوبی در کشور و استان خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی، در جلسه ستاد کرونا اداره کل با اشاره به اقدامات اداره کل در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: حفظ سلامت کارگران و حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد، سهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام در مهار کرونا است.

وی افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام از اولین روزهای شیوع کرونا تلاش کرده که در شرایط بحران بیماری، اقدامات پیشگیرانه و عملی خود را انجام دهد که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به دورکاری برخی کارکنان این اداره کل گفت: سیستم اداری با دو سوم‌ کارکنان فعالیت خود را انجام می دهد اما چنان چه کارمندی بیمار باشد می تواند از مرخصی یا دورکاری استفاده کند.

شیرخانی گفت: کلیه کارکنان اداره کل و کارگران استان با مراجعه به سامانه  salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده می توانند گام بلندی در ارتقاء سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

وی بر رکن اصلی بخش تعاون، مردمی بودن و ضرورت مشارکت اتاق تعاون استان جهت تامین ملزومات بهداشتی تاکید کرد و گفت: پیگیری های لازم با اتاق تعاون ایران جهت تامین ملزومات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا انجام گیرد.

شیرخانی اظهار کرد: طرح ها و افرادی که پس از دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و خانگی متحمل  ضرر و زیان شده اند، باید شناسایی و پیگیری های لازم با وزارت در این زمینه انجام گیرد.

شیرخانی تصریح کرد: صیانت از نیروی کار در مقابل کرونا در راستای پایداری و جهش تولید مورد تاکید دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و این اداره کل، در همین راستا به وظایف و ماموریت های خود عمل کرده و برای حفظ سلامت نیروی کار، حفظ اشتغال موجود و هم‌چنین پیگیری و رسیدگی به مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی به صورت جدی در تلاش است.

وی ادامه داد: همزمان با شیوع ویروس کرونا، در راستای حفظ سلامت نیروی کار و نظارت بر رعایت اقدامات پیشگیرانه در محیط کار و تولید، بازرسی روزانه از بنگاه های اقتصادی انجام در حال انجام است که این بازرسی ها باید به صورت مستمر ادامه پیدا کند و مراکز صنعتی و تولیدی استان نیز مکلف به رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی هستند.

گفتنی است در این جلسه مهدی مظفری به عنوان دبیر ستاد کرونا اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام منصوب شد.

۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید