اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: ایلام جهش قابل توجهی در کاهش نرخ بیکاری داشته است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: ایلام جهش قابل توجهی در کاهش نرخ بیکاری داشته است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام از جهش قابل توجه استان ایلام در کاهش نرخ بیکاری در کشور خبر داد و گفت: این اتفاق در 41 سال گذشته برای اولین بار رخ داده و استان ایلام از نظر نرخ بیکاری نسبت به متوسط کشور وضعیت مناسبی پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی اظهار داشت: نرخ بیکاری استان ایلام در سال گذشته سیر نزولی داشته و در زمستان سال 98 بر اساس اعلام مرکز آمار به عدد هفت رسیده است.

وی با مثبت ارزیابی کردن وضعیت نرخ بیکاری استان افزود: بر اساس آمار و مشاهدات و اعلام مرکز آمار این بهترین وضعیتی بود که برای استان ایلام رقم خورد و وضعیت اشتغال ایلام از همه استانهای همجوار بهبود مناسب و کارنامه درخشانی از استان استان نشان می دهد.

وی تاکید کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار در بهار 98 نرخ بیکاری استان برای اولین بار تک رقمی شد و به 9.3 درصد رسید که این آمار در تابستان به 8.7 درصد و در پاییز به 8.1 و در زمستان به هفت درصد رسید.

شیرخانی گفت: میانگین نرخ بیکاری سال 98 استان ایلام 8.3 درصد است که استان ایلام را در رتبه سوم کشور از نظر میزان اشتغال قرار می دهد.

وی با تشریح عملکرد اشتغال استان با میانگین کشوری در سه سال گذشته اظهار داشت: میانگین نرخ بیکاری کشور در سالهای 96، 97 و 98 به ترتیب 12.1، 12.11 و 10.7 درصد بوده که این رقم در استان ایلام، 11.7، 11.2 و 7 درصد رسیده است.

وی با ابراز رضایتمندی از این وضعیت گفت: این در حالی است که در سال 91 استان ایلام با نرخ بیکاری 17.2 درصد با متوسط کشوری حدود پنج درصد اختلاف داشت و در رتبه سی جدول از نظر بیکاری قرار داشت اما اکنون بر اساس اعلام مرکز آمار ایران استان ایلام در ردیف سوم جدول کشوری از نظر ایجاد اشتغال قرار گرفته و وضعیت آن از متوسط کشور نیز بسیار خوب است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام،  با تقدیر از همه کسانی که در راستای ایجاد اشتغال استان فعالیت داشته اند، جهشی که از نظر ایجاد اشتغال در استان صورت گرفته موجب مسرت و شادمانی همه مجموعه اقتصادی استان، مردم و دولت است.

شیرخانی اظهار داشت: این آمار و اعداد توسط مرکز آمار ایران اعلام شده و استان ایلام هیچ دخل و تصرفی در جابجایی و تغییر آنها ندارد و با همان روشی که برای استانهای دیگر نمونه آمار استخراج می شود با همان روش در ایلام نیز این نمونه ها ثبت و ارزیابی می شوند.

وی ابراز امیدواری کرد که با تداوم این وضعیت معضل بیکاری روز به روز در استان ایلام کم رنگ شود و برای همیشه مشکل اشتغال جوانان این استان برطرف شود.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران اکنون نرخ بیکاری در استان ایلام به هفت درصد در زمستان 98 رسیده است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید