اخبار

معاون استاندار ایلام: واحدهای تولید لوازم بهداشتی تسهیلات می گیرند

معاون استاندار ایلام: واحدهای تولید لوازم بهداشتی تسهیلات می گیرند
نعمتی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: مسئولان برای حمایت از واحدهای تولید لوازم بهداشتی پای کار هستند و اگر نیاز باشد با پرداخت به موقع تسهیلات به این واحدها برای افزایش خط تولید کمک می کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، حیدر نعمتی در بازدید از شرکت تعاونی تولیدی فدک سبز اظهار داشت: در این شرایط حساس که بیماری ویروسی کرونا شیوع پیدا کرده است، جوانان استان می توانند با فعالیت در واحدهای تولید لوازم بهداشتی گام مهمی در مقابله با کرونا بردارند.

وی تاکید کرد: با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری با شعار "جهش تولید" خوشبختانه بسیاری از گروه های دانش بنیان و جوانان اکنون با تلاش شبانه روزی خود سعی در افزایش تولید در زمینه لوازم بهداشتی نظیر دستکش یکبار مصرف و ماسک و هم چنین مواد ضدعفونی کننده نظیر الکل و آب ژاول دارند.

وی تصریح کرد: این افراد سعی دارند با جهش تولید به صورت عملی کمبودها و مشکلات ناشی از نبود وسایل بهداشتی در این شرایط حساس را به حداقل برسانند.

نعمتی گفت: همه ما پای کار هستیم و با بسیج منابع و امکانات و استفاده از ظرفیت های داخلی می توانیم کرونا را شکست دهیم زیرا اگر لوازم بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده به میزان نیاز تولید شود و مردم نیز همراهی کنند زنجیره انتقال این بیماری قطع می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام اظهار داشت: امروز پزشکان و پرستاران و کادر درمانی در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند و تامین لوازم بهداشتی و لباس های محافظتی برای آنان با توجه به تماس با بیماران مبتلا یک نیاز ضروری است که خوشبختانه واحدهای تولیدی استان دست بکار شده و بخش عمده ای از این لوازم مورد نیاز را تولید و تامین می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام نیز گفت: با همکاری و حرکت جهادی مدیر عامل شرکت تعاونی فدک سبز ایلام، خط تولید البسه استریل بنا به نیاز استان در مقابله با ویروس کرونا در این شرکت تعاونی راه اندازی شده است.

شیرخانی با بیان این که این لباس‌ها، مانع نفوذ ویروس و ابتلای پرستاران و پزشکان به کرونا می شوند، گفت: تفاهم نامه چهارجانبه بین معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و صندوق ضمانت سرمایه گذاری برای پرداخت یارانه حمایتی به تعاونی هایی که در ٢٨ استان در زمینه تولید محصولات مقابله با کرونا فعالیت می کنند، امضا شده است.

وی یادآور شد: یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال یارانه حمایتی با نرخ ترجیهی ١۴ درصد برای ١۴۵ تعاونی که اقدام به تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش و البسه بیمارستانی کنند اعطا می‌شود.

مدیر عامل واحد تولیدی فدک سبز نیز گفت: روزانه بیش از پنج هزار ماسک برای مصرف بیمارستان‌های استان توسط برخی از بانوان تعاونگر ایلام در این شرکت تعاونی تولید می‌شود که سبب اشتغال ۳۰ نفر نیز شده است.

هاشم فرضی زاده افزود: این شرکت تعاونی برای ادامه فعالیت و خرید ماشین آلات اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و افزایش ظرفیت تولید، نیازمند حمایت دستگاه‌های ذیربط است‌ و حمایت از این شرکت تعاونی، مصداق واقعی حمایت از اشتغال و تولید بومی خواهد بود.

وی تاکید کرد: با توجه به موقعیت فعلی و نیاز بیمارستان‌ها و اورژانس ها به لباس‌های ایزوله و ویژه برای انتقال بیماران مشکوک به کرونا، امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی ایلام، نیازهای خود را توسط این شرکت تعاونی تامین کند.

با احتساب ۱۷ مورد جدید تعداد کل مبتلایان به کرونا در ایلام به ۲۰۰ نفر افزایش یافت، ۱۱ نفر نیز جان خود را از دست داده اند
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید