اخبار

ثبت نام اولیه بیش از یک هزار کارگر و کارفرمای ایلام در سامانه جامع روابط کار

ثبت نام اولیه بیش از یک هزار کارگر و کارفرمای ایلام در سامانه جامع روابط کار
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تاکنون احراز هویت یک هزار و ۳۹۹ نفر کارگر و کارفرما در استان ایلام برای ثبت نام در سامانه جامع روابط کار انجام پذیرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، نرگسی گفت: سامانه جوامع روابط کار دارای ۲۲ زیرشاخه بوده که در گام اول بایستی کارگران و کارفرمایان با مراجعه به دفاتر پیشخوان و بعد از احراز هویت، به منظور ثبت نام نهایی اقدام کنند.

وی گفت: راه اندازی سامانه جامع روابط کار باعث شناسایی و شفافیت در وضعیت قراردادهای نیروی کار می شود و تمامی دادخواست ها در این سامانه ثبت خواهند شد و با انعکاس شفاف روابط بین کارگر و کارفرما، سامانه اجازه ثبت قرارداد سفید امضاء را نمی دهد.

وی تصریح کرد: ثبت الکترونیکی شکایات (دادخواست) کارگران بدون مراجعه حضوری به مراجع حل اختلاف و ثبت قراردادهای کار نیروی انسانی توسط کارفرمایان یکی از ویژگی‌های سامانه جامع روابط کار است.

وی کاهش سطح تردد ارباب رجوع و شرکای اجتماعی در ادارات وارائه خدمات به شکل سریع و شفاف را از دیگر قابلیت های این سامانه بر شمرد و گفت: ارتقای کیفیت وتسریع درروند ارائه خدمات به کارگران وکارفرمایان استان ازطریق پرونده الکترونیکی هرفرد درسامانه جامع روابط کارصورت می گیرد

 بهره مندی از خدمات حوزه روابط کار این اداره کل منوط به ثبت نام و احراز هویت در این سامانه است.

۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید