اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام: نرخ بیکاری در ایلام روند کاهشی دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام: نرخ بیکاری در ایلام روند کاهشی دارد
شیرخانی گفت: در آخرین گزارش مرکز آمار ایران، استان ایلام با نرخ بیکاری ۸.۱ پس از استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سمنان در رتبه چهارم کشور در زمینه کاهش بیکاری قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور استاندار ایلام برگزار شد، اظهار داشت: در حالی که پاییز ۹۷ نرخ بیکاری استان ۱۰.۸ درصد بود، طی چندماه گذشته این میزان  ۲.۷ دهم درصد کاهش یافت تا استانی که در قبل از دولت تدبیر و امید با نرخ بیکاری بالای ۱۷ درصد در رتبه های اول کشور قرار داشت امروز در رتبه ۲۸ بیکاری کشور قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان ایلام ظرف یکی دو سال گذشته سیر نزولی داشته و تک رقمی شده و در روند کاهش بیکاری وضعیت خوب و مثبتی به خود گرفته است، به طوری که بهار ۹۷ نرخ بیکاری استان ۱۱.۹، تابستان ۹۷ به ۱۱.۸ پائیز ۹۷ به ۱۰.۶ ، زمستان ۹۷ به ۱۰.۳ ، بهار ۹۸ به ۹.۴ ، تابستان ۹۸ به ۸.۷ و در نهایت پائیز امسال به ۸.۱ دهم درصد رسیده است.

شیرخانی تصریح کرد: مرکز آمار ایران تنها مرکزی است که نرخ تورم و بیکاری را با استفاده از شاخص‌ها اعلام می‌کند که یک بخش مستقل است و آمار را رصد می کند و بر اساس آن نرخ بیکاری در هر جامعه ای اعلام می شود.

شیرخانی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچ نقشی در ایجاد شغل ندارد، گفت: در ایلام روند ایجاد شغل مثبت است و بیش از این باید در زمینه ایجاد شغل کار صورت گیرد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید