اخبار

اعطای بیش از دویست و۴۷ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به منظور اشتغال۶۲۶۱ نفر در ایلام

اعطای بیش از دویست و۴۷ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به منظور اشتغال۶۲۶۱ نفر در ایلام
شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تاکنون چهار هزار و ۲۲۶ طرح اشتغال روستایی با اعتبار ۲۴۷ میلیارد میلیون تومان و ایجاد شش هزار و ۲۶۱ شغل در استان ایلام پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی در جلسه شورای برنامه ریزی  و توسعه استان که با حضور استاندار ایلام برگزار شد، گفت: استان ایلام در جذب اعتبارات و اجرای صحیح برنامه اشتغال روستایی و عشایری در کشور، در رده استان های برتر قرار دارد و موفق به جذب بیش از سقف اعتبارت اشتغالزایی شده است.

وی گفت: تاکنون شش هزار و ۱۸۶ طرح اشتغال روستایی با اعتبار۴۲۲ میلیارد و دویست میلیون تومان و ایجاد شش هزار و ۱۸۶ شغل در استان ایلام پرداخت شده است.

وی افزود: از جمله اهداف مهم در اجرای طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری: توانمندسازی روستاییان و عشایر، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری است.

شیرخانی یادآور شد: جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها به ویژه حاشیه شهرها، حمایت از دانش آموختگان دانشگاهی، تثبیت اشتغال پایدار، تأمین بخش مهمی از نیازهای ضروری کشور در استان‌ها و تکمیل زنجیره تولید و حمایت از واحدهای تولیدی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

شیرخانی تاکید کرد: این تسهیلات با سود چهار، شش و ده درصد پرداخت می‌شوند و در صورت تخطی گیرنده، از جمله عدم ایجاد اشتغال تعهد شده یا عدم تحقق طرح، تسهیلات اعطایی دین بحال و یا میزان سود آن با نرخ ۱۸ درصد محاسبه خواهد شد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید